У Брюсселі отримають доступ до цін, які встановлює «Газпром» для країн ЄС

У Брюсселі отримають доступ до цін, які встановлює «Газпром» для країн ЄС

Єврокомісія зможе отримати доступ до комерційних контрактів «Газпрому» в Європі.

За новими поправками до законодавства, всі міжурядові угоди з енергетики повинні узгоджуватися з Єврокомісією до їхнього підписання, а всі неєвропейські постачальники газу мають повідомляти регулятору про параметри довгострокових контрактів, пише видання «КоммерсантЪ«.

В розпорядженні видання опинилось два законопроекти Єврокомісії, які повинні стати базовими для створюваного енергосоюзу ЄС.

Перший присвячений створенню механізму обміну інформацією про підготовлювані та укладені угоди у сфері енергетики. Другий — суттєві поправки до Директиви про безпеку газових постачань від 2010 року.

Згідно з першим документом, жодна країна ЄС більше не зможе укласти міжурядові угоди в енергетичній сфері без схвалення Єврокомісії.

Якщо тепер країна ЄС захоче підписати з іншою державою міжурядову угоду в енергетиці, вона повинна повідомити ЄК про початок переговорів і регулярно повідомляти про їхній перебіг.

Єврокомісія, в свою чергу, отримає право надіслати на переговори свого спостерігача, який даватиме поради переговірникам, щоб документ не суперечив законодавству ЄС. Підсумкова угода має бути схвалена Брюсселем перед підписанням і перед ратифікацією.

Ключовим положенням документа є те, що Єврокомісія зможе отримати доступ не тільки до нецінової інформації, але і до всього контракту цілком. Якщо він, на думку місцевого регулятора або ЄК, «може зашкодити безпеці поставок», Брюссель має право попросити такий контракт у покупця газу для оцінки впливу на безпеку».

Таким чином, Брюссель зможе отримати офіційний доступ до цін та індивідуальних для кожної країни формул «Газпрому».загрузка...

Читайте також

Коментарі