Путін назвав «включення» Донбасу в склад України «маячнею»

Путін назвав «включення» Донбасу в склад України «маячнею»

Президент РФ Володимир Путін заявив, що кордон між РФ і Україною в радянські роки провели «необґрунтовано», а включення Донбасу до складу України назвав «маячнею».

Як повідомили у прес-службі Кремля, про це він сказав напередодні ввечері, 25 січня,  на засіданні міжрегіонального форуму руху «Общероссийский народный фронт».

«Кордон (СРСР – ред.) визначали абсолютно довільно і, загалом, далеко не завжди обґрунтовано. Україні, припустимо, Донбас передали під яким приводом? Підвищення відсотків пролетаріату в Україні для того, щоб мати там велику соціальну підтримку. Маячня якась, розумієте? І це не єдиний приклад, є багато інших», — сказав Путін, додавши, що потрібно інакше поглянути на «ідеї, які сформулював тодішній керівник радянської держави Володимир Ленін».

«Я мав на увазі дискусію між Сталіним і Леніним з приводу того, як будувати нову державу — Радянський союз», — зазначив Путін.

Він заявив, що Сталін тоді сформулював ідею автономізації майбутнього Радянського союзу.

«Відповідно до цією ідеєю усі інші суб’єкти майбутньої держави повинні були увійти в СРСР на основі автономії з широкими повноваженнями. Ленін розкритикував позицію Сталіна. Він просунув ідею входження всіх майбутніх суб’єктів цієї держави, а тоді було їх було чотири – Росія, Україна, Білорусь і, до речі кажучи, південь Росії, Північно-Кавказька федерація», — сказав Путін.

«Ленін виступив за те, щоб держава утворився на основі, як він говорив, я можу помилитися, але ідея зрозуміла, повної рівноправності, з правом виходу з Радянського союзу. І ось це і є міна сповільненої дії. Мало того, що до кордону прив’язали етноси багатонаціональної, по суті, унітарної держави, до якихось територій«, — додав він.загрузка...

Читайте також

Коментарі