Путін: Передача Україні Донбасу — маячня

Путін: Передача Україні Донбасу — маячня

Президент РФ Володимир Путін вважає, що під час створення Радянського Союзу формування кордонів велося абсолютно довільно, а передача Україні Донбасу «під приводом підвищення відсотка пролетаріату в країні — є маячнею».

Про це Путін заявив на міжрегіональному форумі Загальноросійського народного фронту (ЗНФ) в Ставрополі, передає «Інтерфакс».

«Чому я говорив, що потрібно по-іншому поглянути на ті ідеї, які сформулював тодішній керівник радянської держави Ленін. Я говорив про те, що була закладена міна під будівлю нашої державності. Я мав на увазі дискусію між Сталіним і Леніним з приводу того, як будувати нову державу — Радянський Союз», — сказав Путін.

Він нагадав, що майбутній керівник СРСР Йосип Сталін тоді сформулював ідею автономізації країни.

«Відповідно з цією ідеєю суб’єкти майбутньої держави мали увійти в СРСР на основі автономії з широкими повноваженнями. Ленін розкритикував позицію Сталіна і сказав, що це була несвоєчасна і неправильна ідея«, — заглибився в історію президент РФ.

За словами Путіна, Ленін виступив за те, щоб «СРСР утворився на основі повної рівноправності з правом виходу з Радянського Союзу — це і є міна уповільненої дії під будівлю державності Росії».

«При цьому межі визначалися абсолютно довільно і далеко не завжди обгрунтовано. Україна, наприклад, Донбас передали. Під яким приводом: підвищення відсотка пролетаріату для того, щоб мати там велику соціальну підтримку. Це маячня якась«, — вважає Путін.

Читайте також: Москаль хоче об’єднати всі провадження проти бійки в Драгобратізагрузка...

Читайте також