Іран планує розширити торгівлю з Китаєм до 600 мільярдів доларів

Іран планує розширити торгівлю з Китаєм до 600 мільярдів доларів

Духовний лідер Ірану аятола Хаменеї під час зустрічі з лідером Китаю закликав до тісніших економічних та безпекових зв’язків між країнами, повідомляє DW.

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї закликав до тіснішої співпраці з Китаєм під час зустрічі з лідером КНР Сі Цзіньпіном у суботу, 23 січня. Хаменеї зазначив, що Іран шукає розширення зв’язків з «більш незалежними країнами», додавши, що Сполучені Штати Америки «не є щирими» у боротьбі з тероризмом в регіоні.

«Іран є найбільш надійною країною-постачальницею енергоносіїв, оскільки наша енергетична політика ніколи не залежатиме від іноземців», — заявив Хаменеї на зустрічі з лідером Китаю, цитує агентство Reuters. Хаменеї окремо відзначив «китайсько-іранську дружбу» у час перебування його країни під міжнародними санкціями.

Президент Ірану Хасан Рухані заявив про грандіозні плани розширення економічної співпраці за підсумками зустрічі з Сі Цзіньпіном. «Іран та Китай домовилися збільшити торгівлю до 600 мільярдів доларів за наступні 10 років», — цитує слова Рухані Reuters. Загалом Китай та Іран підписали 17 угод, які стосуються співпраці в ядерній енергетиці та проекту відновлення древнього торговельного маршруту «Шовковий шлях».

Обсяг торгівлі між двома країнами в 2014 році становив 52 мільярди доларів США, однак минулого року мав знизитися через падіння цін на нафту. Китай є найбільшим торговельним партнером Ірану та купував нафту навіть після посилення санкцій через ядерну програму Тегерана в 2012 році.

Читайте також: Іранська нафта може витіснити з ринку російськузагрузка...

Читайте також