Що дозволило Путіну скотитися у диктатуру — російська політолог

Слабкість Заходу, криза в ЄС та відхід США «в окопи» посприяли зростанню авторитаризму в Росії. Але головну роль зіграли не вони. Таку думку висловила російська політолог Лілія Шевцова виданню "Новое время".
Російська дослідниця бере за приклад погляди прагматиків, які переважають в експертних групах як на Заході, так і в Росії.
"...Сьогодні прагматики, мабуть, розуміють, що неможливо повністю відокремити міжнародні відносини від внутрішніх подій, тому вони говорять про те, як геополітика впливає на події всередині Росії. Вони стверджують, що зовнішні події, зокрема, розширення НАТО і неповага Заходу до Росії та її інтересів, призвели до посилення авторитаризму в країні і агресивності Кремля на світовій арені.

Зовнішній фактор дійсно зіграв роль у провокуванні конфлікту між РФ і Заходом і навіть мав незначний вплив на розвиток політичної ситуації в самій Росії. Тим не менш, його природа відрізняється від тієї, що описана прагматиками. Слабкість Заходу, дисфункціональність нинішньої моделі ліберальної демократії, криза в ЄС, відхід США в «окопи», готовність західних еліт до прийняття подвійних стандартів – все це додало до появи ідеї вакууму, який російська система намагалася заповнити. Тепер Кремль відкрито заявляє, що епоха Заходу закінчилася, і Росія повернулася в гру."

Також Шевцова наголошує, що позиції Росії посилились, коли західні країни пішли на компроміс, забувши про свої заявлені орієнтири: "...Прагматики кажуть, що дискурс про цінності повертає нас до старого протистояння. Але потрібно пам'ятати, що відносини Росії із Заходом погіршилися саме тоді, коли Захід відмовився від підходу, заснованого на цінностях".

Читайте також: Россия — государство, которое убивает

Рекомендуємо прочитати

Портников: Другого выхода у организаторов убийства Вороненкова не было

Другого выхода у организаторов убийства Вороненкова не было....

Це може бути цікавим

В США самолет разрушил жилой дом, есть погибшие

По неизвестным причинам, частный самолет рухнул на жилой дом в Штате Вирджиния, вызвав пожар и уничтожив его....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Експерт вказав на новий хитрий план Путіна проти України

Росія не готова до повномасштабного вторгнення в Україну і захоплення хоча б Лівобережної її частини....