Під Радою проведуть пікет інтернет-провайдери з усієї України

3 лютого під Верховною Радою відбудеться пікет українських інтернет-провайдерів. Кількість учасників і масштаб акції поки не відомі. Учасники намагатимуться донести до депутатів проблеми невеликих провайдерів у регіонах, де держкомпанії блокують їм доступ до інфраструктури і вимагають за неї платити, пише ain.ua.

За словами одного з учасників акції Анатолія Кукушкіна (директор провайдера Intelesi LLC в місті Первомайськ, Миколаївська область), енергокомпанії саботують спільний підвіс кабелів зв'язку на опорах ЛЕП. «Займаючи монопольне становище в інфраструктурі, вони завищують ціну на оренду, різні роботи, пов'язані з організацією спільного підвісу, такі, як видача технічних умов, узгодження проекту. У той же час опори, які нам намагаються «продати» втридорога, належать громаді, витрати на їх обслуговування, амортизація вже враховані в тарифі на електроенергію », - пояснив він.

Провайдери могли б встановлювати власні опори, але в багатьох місцях це фізично неможливо. До того ж, на думку Кукушкіна, нелогічно «городити ліс з опор», якщо інфраструктура вже є. «Ми вважаємо, що ці питання потрібно врегулювати на законодавчому рівні, створити справедливий по ціноутворенню, логічно зрозумілий і прозорий механізм, що регулює питання спільного підвісу кабелів зв'язку на опорах ЛЕП», - заявив він.

Крім зловживань у питанні спільного підвісу, провайдери мають намір скаржитися на зловживання в питанні доступу до багатоквартирних будинків та інші проблеми.

Акція запланована на 3 лютого, оскільки саме тоді у Верховній Раді будуть проводити слухання в залі ВР на тему «Реформи галузі ІКТ та розвиток інформаційного простору». Представник від дрібних провайдерів спробує потрапити на засідання, щоб донести позицію компаній. Для його підтримки і планується пікет.

По інтернету також ходили чутки про те, що протестувальники мають намір тричі відключити інтернет по всій Україні, щоб привернути увагу антикорупційного комітету, СБУ і президента Петра Порошенка. «Особисто я схиляюся до того, що це крайній захід. Але це питання обговорюється серед учасників протесту », - підтвердив Кукушкін.

Про заплановану акцію стало відомо і директору провайдера ІМК Олександру Федієнко, який також виконує роль головою правління ІнАУ. Він відмовився коментувати ситуацію від імені асоціації, але сказав, що протестувальників можна зрозуміти.

«У нас демократична країна, і кожен може заявити про свою громадянську позицію. Зараз дрібні провайдери в регіонах на межі. Населення країни убожіє, а на провайдерів ще сильніше збільшується фінансове навантаження. Долар росте, люди не можуть платити за послуги, а всі операції у провайдерів у валюті. У підсумку вони просто гинуть. А оскільки в невеликих містах може бути всього один, максимум два оператори, в кінцевому рахунку страждають абоненти, які позбавляються доступу в інтернет », - пояснив він.

Кількість компаній поки точно не відомо, однак, за словами Кукушкіна, інтерес до пікету виявляють компанії з усіх областей України. Тому що проблема актуальна для всіх.

Читайте також: У Москві проходить мітинг проти репресій

Рекомендуємо прочитати

Десять самых дорогих Instagram-аккаутов в мире

Всем известно, что мировые звезды кино, спорта и шоу-биза, кроме своей основной деятельности, зарабатывают еще и на рекламе....

Це може бути цікавим

"Хаббл" снял на видео Фобос, вращающийся вокруг Марса

Орбитальная обсерватория "Хаббл" случайно получила серию высококачественных фотографий Фобоса, вращающегося вокруг Марса, который специалисты НАСА использовали ....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

ГПУ викрила багатомільйонні розтрати коштів на "Мотор Січ"

Генпрокуратура України викрила корупційну схему розтрати держкоштів на ПАТ "Мотор Січ"....