Кіріл звинуватив Україну у масштабному переслідуванні РПЦ

Кіріл звинуватив Україну у масштабному переслідуванні РПЦ

Глава Російської православної церкви (РПЦ) — патріарх Кіріл заявив, що в Україні відбуваються масштабні переслідування Української православної церкви Московського патріархату.

Про це він сказав, виступаючи на зустрічі предстоятелів Православних церков в Шамбезі (Швейцарія), присвяченій підготовці Всеправославного собору, передає прес-служба РПЦ.

«Зараз насильницьким шляхом захоплено понад 30 храмів Української православної церкви, ще не менше десяти перебувають під загрозою нападу розкольників і націоналістів, що видають все, що відбувається за нібито добровільний перехід вірян в так званий Київський патріархат», — сказав Кіріл.

На його думку, це є «бандитським, рейдерським захопленням».

«Проводять збори осіб, що не мають відношення до громади, потім за допомогою влади фальсифікують статутні документи, захоплюють храм силами бойовиків-націоналістів, а громаду храму разом зі священиком викидають на вулицю«, — сказав глава РПЦ.

За словами Кіріла, вигнані з храмів громади канонічної Церкви виграють усі судові процеси, «але розкольники і їх напівбандитською збройні формування ігнорують рішення судів».

Як приклад він навів ситуацію в селі Птича Рівненської області, заявивши, що «послідовники розколу» «сіють зло, свідомо провокують міжконфесійний конфлікт, розколюють українське суспільство».

«Зовсім нещодавно один їхній прихильник публічно заявив: якщо митрополит (Київський і всієї України, — ред) Онуфрій досі належить до канонічної Церкви, то лише тому, що не знайшлося відповідного знаряддя тортур — праски або паяльника. Страшно уявити, що було б , якби ці бандити отримали канонічну легалізацію і влилися в наше середовище! « — заявив Кіріл.

Він також висловив невдоволеність тим, що деякі ієрархи Константинопольського патріархату, відвідуючи Україну, висловлюють свою підтримку «розкольникам».

«Я вірю в майбутнє Української православної церкви: її віряни єдині у своєму засудженні розколу, а насильство і зло лише зміцнюють їх у подвигу любові і віри», — підсумував глава РПЦ.

Читайте також: РПЦ звільнила Чапліна, якого зловили за бургером «Макдональдсі» у пістзагрузка...

Читайте також