Жінки зможуть служити за контрактом у ЗСУ

Внести зміни до наказу міністра оборони №337 від 27.05.2014, який не дозволяє жінкам служити в армії на “чоловічих” посадах – з такою вимогою сьогодні прийшов під КПП оборонного відомства на Повітрофлотському проспекті пікет із кількох десятків дівчат та жінок.

По дорозі від вокзалу грали козацьких маршів і скандували “Слава українським жінкам!”.

Вбрані переважно в камуфляжі – адже більшість протестувальниць так чи інакше вже брали участь в АТО або волонтерському русі, панянки принесли до воріт Міністерства плакат “Рівні права – рівні можливості!” та кухонне причандалля.

Марш невидимого батальйону” – так називалася акція, що має на меті змінити ставлення керівництва МО та Генштабу до прийняття жінок на армійську службу.

Наказ 337 обмежує можливість жінок служити на контракті в ЗСУ лише на посадах на кшталт актриси, бібліотекарки, начальника лазні тощо. Це означає дискримінацію щодо жінок. Ми вимагаємо рівних прав”, – заявила перед шлагбаумом МО волонтерка Олена Білецька, голова ГО “Українська жіноча варта”.

Під час сьогоднішньої акції Шарговська поінформувала, що скандальний наказ вочевидь виходив із Генштабу і стосувався всіх оперативних командувань. Але після шуму в соцмережах та ЗМІ розпорядження скасовано.

За чутками, достовірність яких я, звісно, не можу підтвердити, така позиція міністра оборони – щоб жінок в армії мінімізувати”, - зазначає волонтерка.

Наявність наказу від 15 грудня не дозволила мені потрапити на ту програму, на яку я хотіла. Спершу на контракт мені не хотілося. Я півроку прослужила в “Госпітальєрах”, бачила, що відбувається у нас в армії і знаю багато нюансів, які мене зупиняли", – скаржиться Шарговська.

Але потім пройшла інформація, що є така натовська програма, де навчатимуть на парамедиків. Це півроку, дуже ґрунтовне навчання, дуже цікаво. І це те, чим мені подобається займатися. Єдина умова – ти маєш підписати контракт, причому вже. Я поїхала в ту частину, де мене готові були взяти в штат. Це люди, які мене знали, з якими ми пліч-о-пліч воювали. Але в штабі мені видали копію “тимчасового” наказу – жінок узагалі в армію не брати.

Цей наказ по факту діяв із 15 грудня до середини січня. Потім мені повідомили, що його скасовано. Але вийшло так, що я якраз не “вписалася” в те вікно, коли мав бути підписаний контракт, і не потрапила на бажану програму”.

Що робити далі – буду думати. Я зараз не впевнена, чи піду на контракт, чи дочекаюся, наприклад, сьомої черги мобілізації. Хоча, коли ти не військовозобов’язана, пробитися на контракт на бажану посаду неможливо”, – зазначає Олена Шарговська.

Адже поява нової директиви не означає скасування дискримінації щодо місця жінки в Збройних силах. Наказ 337 залишається чинним із незначними змінами.

Скажімо, що стосується стрільця, то жінкам в Україні дозволено служити на цій посаді лише у “спеціальному підрозділі по супроводу та охороні військовослужбовців-жінок,  засуджених до арешту з утриманням  на гауптвахті”.

Не надто помітною для більшості учасників акції стала поява керівника прес-служби Генштабу Владислава Селезньова. Мабуть, тому, що він був у цивільному.

Речник ГШ розповів, що процес реформування ЗСУ триває, але рішення про розширення переліку посад, які можуть обіймати жінки, має бути прийняте на підставі відповідних досліджень.

У складі МО є науково-дослідний центр, який має це питання ґрунтовно розглянути для того, щоб прийняти виважене рішення. Не популістське,не враховуючи якийсь тиск з боку суспільства чи політичних сил, а враховуючи всі аспекти діяльності військовослужбовців у складі ЗСУ, зокрема аспекти діяльності та виконання завдань в зоні проведення АТО або під час інших конфліктів. Це принципово. Ми маємо враховувати фізіологію та фізичні можливості жінок при визначенні переліку посад, які можуть обіймати жінки й бути під час виконання функціональних обов’язків за цими посадами найбільш ефективними. ЗСУ рухаються на шляху реформ за натовськими стандартами. П’ять років у нас для цього є. Якщо в збройних силах країн, що входять до складу НАТО, є військовослужбовці-жінки, то так само буде й в нас, тому що ми маємо відповідати сучасним стандартам провідних країн світу. І це нормально”, — передає слова керівника прес-служби Генштабу “Громадське радіо”.

Джерелоnovynarnia.com.

Рекомендуємо прочитати

Сьогодні в Києві відкриють новий сквер

Сьогодні, 28 червня о 16:00 у столиці, на розі вулиць Преображенської та Олексіївської, відкриють оновлений сквер....

Це може бути цікавим

Ще одна європейська країна обіцяє не визнавати анексію Криму

Влада Італії поділяє позицію країн Європейського союзу щодо окупації українського півострова Росією....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Я не стал бы держать пари, что Трамп через год все еще будет президентом, - Джеффри Сакс

(c) AFP 2017Поведение Трампа на международной арене вызывает недоумение у многих европейских политиков....