Іспанія не видасть Україні міністра з уряду Азарова

Іспанія не видасть Україні міністра з уряду Азарова

Національна судова палата Іспанії ухвалила рішення не видавати Україні Юрія Колобова, міністра фінансів в уряді Миколи Азарова.

Як пише DW, Колобов проживав в Іспанії з 2014 року. У березні 2015 року він був заарештований за запитом української прокуратури, яка звинуватила його в завданні матеріального збитку державі в ході приватизації «Укртелекому».

Розглянувши справу Колобова, судді Національної судової палати (НСП) вирішили, що поки що немає підстав для видачі підозрюваного. На думку суддів, матеріали справи, котрі надіслала українська сторона, свідчать, що «розслідування перебуває в недостатньо просунутій фазі».

Другий офіційний привід НСП на користь невидачі Колобова, на думку суддів, полягає у тому, що «справи, порушені українською прокуратурою щодо трьох осіб, які вважались його співучасниками, закриті через відсутність доказів».

Йдеться про колишнього заступника міністра фінансів України Анатолія Марковського і про двох представників приватної компанії (їхні прізвища і назва компанії у постанові не наводяться), в інтересах якої, імовірно, діяв Колобов в історії довкола «Укртелекому». Тим не менше, за словами представника НСП, іспанське правосуддя готове знову розглянути питання про видачу підозрюваного, якщо «обвинувачення на його адресу будуть конкретнішими».

Разом з тим, судді допускають можливість повторного розгляду справи про екстрадицію Колобова.

Читайте також: Дані про соратників Януковича зникли з сайту Інтерполузагрузка...

Читайте також

Коментарі