Керівник Національного банку України Валерія Гонтарєва заявила, що немає ніяких підстав для паніки на валютному ринку країни. Про це вона сказала журналістам у п’ятницю в Давосі, передає Інтерфакс-Україна.

Разом з тим, Гонтарєва зазначила, що Нацбанк може відповідати тільки за легальний ринок — ринок банківських інституцій, у яких є ліцензія НБУ.

«Ринок» готівки «завжди трохи вище, ніж міжбанківський. Міжбанківський ринок — це і є головне курсоутворення країни і воно у нас незалежне, тому що ніхто його вже не тримає», — сказала вона.

За словами голови НБУ, на ринку «готівки» є ще додаткові фактори, які можуть впливати на курс.

«Насамперед, це паніка серед населення і панічний попит. Друге — це пропозиція надлишкової ліквідності, яка може бути за рахунок соціальних виплат, і по-третє, зараз був сезон, коли під час свят багато критичних розрахунків, це сезонний чинник», — пояснила глава центробанку.

Вона додала, що в кінці року були здійснені значні соціальні виплати, а саме близько 30 мільярдів гривень, що теж вплинуло на ситуацію в цій сфері.

«Основна проблема — це надмірний попит, паніка. Тому прошу всіх заспокоїтися, прошу всіх зрозуміти, для чого ми зараз працюємо в Давосі», — підкреслила глава НБУ.загрузка...

Читайте також

Коментарі