ЦК «Азов» намагався зірвати прес-конференцію на тему правого радикалізму

ЦК «Азов» намагався зірвати прес-конференцію на тему правого радикалізму

Фото з соцмереж

Сьогодні у Києві ультраправі намагались зірвати прес-конференцію за підсумками дослідження проявів правого радикалізму.  Серед них були представники Цивільного корпусу полку «Азов», які протидіяли акції пам’яті Станіслава Маркелова і Анастасії Бабурової біля кінотеатру «Жовтень», повідомили Соцпорталу учасники конференції.

Захід у інформагентстві «Інтерфакс-Україна» мав назву «Презентація результатів моніторингу насильства проти учасників масових зібрань: російські ультраправі господарюють у центрі Києва?». Спікерами заходу були: соціолог Центру соціальних і трудових досліджень Володимир Іщенко, правозахисник Володимир Чемерис, а також активіст ГО «Альтера» Ігор Панюта.

Ще до початку заходу біля входу до інформагентства зібрались близько 40-50 правих радикалів. П’ять представників ЦК «Азов» пройшли всередину. Їм запропонували озвучити свою позицію, однак протягом прес-конференції вони перебивали виступаючих та висловлювали погрози на їх адресу. Їх обурило те, що противників акції 19 січня називали «російськими фашистами».

У свою чергу спікери заявили, що 19 січня 2016 року дійсно був присутній Роман Жєлєзнов, що називає себе «націонал-соціалістом» і зневажливо висловлювався на адресу загиблого Маркелова, який захищав жертв російських військових у Чечні. Тим не менше, насильницьких провокацій на прес-конференції 21 січня вдалося уникнути.

«Ультраправі усе частіше стають джерелом насильства під час протестів. Вони також є важливим фактором репресій проти мирних зібрань та іншої опозиційної політичної діяльності», — говориться у прес-релізі Центру соціальних і трудових досліджень.

За даними моніторингу протестів, репресій і поступок ЦСТД, у квітні-вересні 2015 року відбулося 85 насильницьких протестів за участі ультраправих. Майже кожен четвертий їх вуличний протест мав насильницький характер, мінімум третина мала на меті завдати фізичну шкоду людям, щонайменше у 9 випадках були постраждалі, підкреслюється у дослідженні.

Читайте також: Білецький заявив, що «Азов» і надалі зриватиме неугодні акціїзагрузка...

Читайте також

Коментарі