Що відбувається на «молдовському Майдані»

Що відбувається на «молдовському Майдані»

У Молдові після обрання нового уряду під будівлею парламенті відбулись протести опозиції, в ході яких постраждали семеро поліцейських і троє протестувальників. 

Зміна уряду була викликана корупційними скандалами, які з середини минулого року також супроводжувались акціями протесту з боку опозиції.

Як зазначає у своєму блозі заступник головного редактора ТСН.ua Дмитро Стефурак, вони жадають переобрання всіх гілок влади і всі пропозиції щодо складу нового кабінету міністрів відхиляли.

«Справа в тому, що рушійними силами масштабного протесту є проросійські сили – Партія соціалістів, яку очолює Ігор Додон, а також «Наша партія» на чолі з Ренато Усатим. Обидва вміло використовують складну ситуацію в економіці, корупційні скандали і невдачі на європейському шляху нинішньої влади Молдови. В цьому їм також активно допомагає Москва», — вважає Стефурак.

У свою чергу активіст Соціального руху Володимир Чемерис зазначає, що у протестах беруть участь сили з протилежним вектором.

«Протести у Молдові проводять разом як партії, які називають «проєвропейськими», так і «проросійськими». Але насправді такий поділ — спроба розколоти опозиційний рух Молдови і прикрити той факт, що молдовське повстання має глибокі соціальні причини, а не спричинене орієнтацією на Схід чи на Захід. До речі, існують подібні спроби приховати соціальні причини невдоволення владою і в Україні, розділяючи наших громадян на «проєвропейських» та «проросійських», — зазначає Чемерис.

Читайте також: В результаті зіткнень біля парламенту Молдавії постраждали п’ятеро людейзагрузка...

Читайте також