Що нового у "справі Трудового кодексу": Новини з комітету ВР

21 січня 2016 року при Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення продовжилися засідання Робочої групи з доопрацювання проекту Трудового кодексу України до другого читання.

На сьогоднішньому засіданні члени робочої групи завершили розгляд поправок народних депутатів України до статей 56-58 Глави 1 «Трудові відносини і трудовий договір», Книги другої «Виникнення та припинення трудових відносин. Трудовий договір».

Окрім того, члени Робочої групи розглянули поправки до статті 59 Глави 2 «Трудові відносини на визначений строк», Книги другої.

Нагадаємо, що під час минулого засідання Робочої групи було розглянуто пропозиція групи народних депутатів щодо виключення зі ст. 51 «Документи та відомості про особу, що подаються під час прийняття на роботу» обов’язкового надання трудової книжки.

Члени Робочої групи зазначили, що у трудовій книжці міститься інформація про трудове життя працівника, трудову практику, його кваліфікаційне зростання, про наявність роботи у важких, шкідливих та небезпечних умовах, що в результаті має значення для наступного призначення пенсії. За результатами обговорення пропозиція була відхилена, оскільки без запровадження державного електронного реєстру даних про кожного працівника, якого зараз ще немає, вилучення трудових книжок може призвести до порушення прав працівників.

Загалом, у минулому році Робочою групою вже пройдено Книгу першу «Загальні положення» (Глава 1. Основні положення; Глава 2. Нормативно-правові та інші акти, що регулюють трудові відносини; Глава 3. Суб’єкти трудових відносин).

Велика дискусія велася навколо статей, що стосуються особливостей регулювання трудових відносин деяких категорій працівників. Так, встановлено, що відносини членів виробничих кооперативів та фермерських господарств регулюються трудовим законодавством у випадках, якщо це передбачено їх статутом або іншими внутрішніми документами.

До позитивних можна віднести низку інших положень, що були врегульовані Робочою групою. Зокрема, це стосується статей, норми яких регулюють трудові відносин іноземців та осіб без громадянства, які працюють в Україні, а також трудові відносини громадян України, які працюють в Україні за трудовими договорами з іноземними роботодавцями.

Окрім того зазначимо, що вже відбулося вісім засідання Робочої групи з доопрацювання проекту Трудового кодексу України до другого читання. Головою Робочої групи є Голова Комітету Людмила Денісова, її заступниками визначено Першого заступника Голови Комітету Сергія Капліна, заступника Міністра соціальної політики – керівника апарату Віктора Іванкевича, директора Департаменту соціальної політики Федерації роботодавців Юрія Кузового та заступника Голови профспілки працівників нафтової і газової промисловості Сергія Українця. Загалом, до Робочої увійшли народні депутати України, представники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, організацій роботодавців, профспілок, незалежні експерти, науковці, громадськість.

Також 12 листопада 2015 року Комітет звернувся до Директора Групи технічної підтримки з питань гідної праці Регіонального Бюро Міжнародної організації праці для країн Центральної та Східної Європи Антоніо Граціозі з проханням провести експертизу проекту Трудового кодексу України на предмет відповідності його положень міжнародним нормам і стандартам

Рекомендуємо прочитати

Искусственный интеллект разработал собственный нечеловеческий язык

По мере того как Facebook развивал чатботов для переговоров друг с другом, боты создали свой собственный способ общения....

Це може бути цікавим

Около 5% населения мира регулярно употребляют наркотики

Примерно 5% населения мира регулярно употребляют наркотические вещества, почти 30 млн человек страдают от зависимости и нуждаются в лечении, говорится в докладе Упр....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Іноземець намагався пронести в літак радіоактивний предмет

Прикордонники в міжнародному аеропорту Бориспіль виявили небезпечний предмет у одного з пасажирів....