У Києві пройде лекція про іспанських та португальських лівих

У неділю, 24 січня, о 13:00 за адресою вул. Грушевського, 28, оф.115 пройде лекція під назвою Іспанія та Португалія на роздоріжжі: вибори, криза еліт і ліва альтернатива?. Організаторами заходу виступають активісти Соціального руху.  

"У рамках ЄС світова економічна криза слідом за Грецією більше всього вразила країни Піренейського півострова - Іспанію та Португалію. За роки кризи безробіття (особливо молодіжне), падіння виробництва та зростання зовнішнього боргу в цих країнах сягнули загрозливих показників.  Обидві держави до 1970-х рр. були ультраправими диктатурами, а після повернення до демократії незмінно керувалися якоюсь із двох ("право-" чи "лівоцентристською") партій істеблішменту. Проте антисоціальна політика "жорсткої економії", яку уряди цих політичних сил під диктатом "Трійки" вперто нав'язували своїм народам, викликала низовий спротив у формі протестів, страйків та підйому нових соціальних рухів на кшталт іспанських Indignados", - йдеться у анонсі.

Як зазначається, в цих країнах відбулося посилення лівих сил, які виступають проти неоліберального капіталізму: в Іспанії створена у 2014 р. партія "Подемос", хай і не перемогла на виборах (як ще нещодавно сподівались її прибічники), та взяла понад 20% голосів; у Португалії "Лівий блок" і комуністи сукупно отримали майже такий самий результат, і за їх підтримки було сформовано уряд Соціалістичної партії.

"Що ж відбулося і які перспективи стоять перед Іспанією і Португалією? Як політика буржуазних урядів позначилася на житті громадян цих країн і наших співвітчизниках, які працювали у них? Як на політичній ситуації в Іспанії відбивається розгортання руху за незалежність Каталонії? Яка історія формування і специфіка лівих партій регіону? Чи відповідають вони потребам рухів проти жорсткої економії? Які проблеми перед ними стоять і чи не повториться в них невтішний досвід Греції?  Про все це пропонуємо прослухати доповідь і подискутувати в неділю, 24 січня - у день, коли в Португалії відбуватимуться президентські вибори", - зазначають організатори.

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

На Каннском фестивале определили лучший фильм

Главный приз Каннского кинофестиваля "Золотую пальмовую ветвь" получил фильм "Квадрат" шведа Рубена Эстлунда, сообщает "Медуза"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть