У Києві пройде лекція про іспанських та португальських лівих

У неділю, 24 січня, о 13:00 за адресою вул. Грушевського, 28, оф.115 пройде лекція під назвою Іспанія та Португалія на роздоріжжі: вибори, криза еліт і ліва альтернатива?. Організаторами заходу виступають активісти Соціального руху.  

"У рамках ЄС світова економічна криза слідом за Грецією більше всього вразила країни Піренейського півострова - Іспанію та Португалію. За роки кризи безробіття (особливо молодіжне), падіння виробництва та зростання зовнішнього боргу в цих країнах сягнули загрозливих показників.  Обидві держави до 1970-х рр. були ультраправими диктатурами, а після повернення до демократії незмінно керувалися якоюсь із двох ("право-" чи "лівоцентристською") партій істеблішменту. Проте антисоціальна політика "жорсткої економії", яку уряди цих політичних сил під диктатом "Трійки" вперто нав'язували своїм народам, викликала низовий спротив у формі протестів, страйків та підйому нових соціальних рухів на кшталт іспанських Indignados", - йдеться у анонсі.

Як зазначається, в цих країнах відбулося посилення лівих сил, які виступають проти неоліберального капіталізму: в Іспанії створена у 2014 р. партія "Подемос", хай і не перемогла на виборах (як ще нещодавно сподівались її прибічники), та взяла понад 20% голосів; у Португалії "Лівий блок" і комуністи сукупно отримали майже такий самий результат, і за їх підтримки було сформовано уряд Соціалістичної партії.

"Що ж відбулося і які перспективи стоять перед Іспанією і Португалією? Як політика буржуазних урядів позначилася на житті громадян цих країн і наших співвітчизниках, які працювали у них? Як на політичній ситуації в Іспанії відбивається розгортання руху за незалежність Каталонії? Яка історія формування і специфіка лівих партій регіону? Чи відповідають вони потребам рухів проти жорсткої економії? Які проблеми перед ними стоять і чи не повториться в них невтішний досвід Греції?  Про все це пропонуємо прослухати доповідь і подискутувати в неділю, 24 січня - у день, коли в Португалії відбуватимуться президентські вибори", - зазначають організатори.

Рекомендуємо прочитати

У Києві шукають зниклу бабусю

Вінницька поліція розшукує безвісти зниклу 79-річну Галину Волощук, мешканку с....

Це може бути цікавим

Россиян хотят наказывать за мат

Комитет Госдумы по законодательству и госстроительству посоветовал принять в первом чтении законопроект, который распространяет ответственность за мелкое хулиг....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

ДТП с участием автобуса в Бразилии унесло жизни 21 человека

Не менее 21 человека погибли и 22 получили ранения в результате ДТП с участием автобуса в Бразилии....