У Києві активісти презентували звіт «28 заручників Кремля»

У Києві громадські об’єднання презентували звіт під «28 заручників Кремля». Авторами його стали громадська ініціатива Євромадан SOS, Центр Громадянських Свобод і Фундація «Відкритий Діалог». Як повідомили їхні представники сьогодні на прес-конференції в «Українському кризовому медіа-центрі», цей звіт є першою спробою об’єднати всі справи українців, ув’язнених із політичних мотивів у Росії та окупованому Криму, під однією обкладинкою.

У документі йдеться як про широковідомі кейси Надії Савченко, Олега Сенцова, Олександра Костенка, так і про менш обговорювані справи.

У звіті представлена хронологія, детальний аналіз справ та рекомендації міжнародній спільноті щодо заходів, які необхідно здійснити для звільнення «заручників».

«Під час збору та систематизації інформації, для нас стало очевидним, що є чітко спланована кампанія, яку веде Кремль проти України. Усі 28 справ «заручників Кремля» грубо сфальшовані, наявні також численні порушення прав людини. Людям висуваються абсурдні звинувачення. Жоден громадянин України, який живе чи відвідує Росію або окупований Крим, не застрахований від політичних переслідувань, від того, що саме його життя і долю Слідчий комітет Російської Федерації не використає як інструмент для ведення цієї (інформаційної –ред.) війни», – розповіла про наявну ситуацію координаторка Євромайдану SOS Олександра Матвійчук.

Активісти вважають, що такого рівня загрози вимагають системної відповіді, саме тому Євромайдан SOS ініціював кампанію LetMyPeopleGo, яку підтримали цілий ряд організацій в Україні та поза її межами, а також Міністерство закордонних справ України та Уповноважена з прав людини.

«Звіт видаємо кількома мовами, і загалом дуже розраховуємо на аудиторію в Російській Федерації, а також на міжнародну спільноту, тому що метою кампанії LetMyPeopleGo домогтися звільнення усіх ув’язнених зі списку, а до цього моменту – хоча б людського до них ставлення: щоб їх не катували і надавали медичну допомогу, щоб до них допускали адвокатів», – додала Олександра Матвійчук.

Результатом аналізу, проведеного під час підготовки звіту, є, передусім, аргументи, що вказують на те, що справи є сфальсифікованими, або, щонайменше, неспівмірними зі здійсненими правопорушенням. Це говорить про те, що ці справи містять пропагандистський елемент, є частиною кампанії зі створення з образу українця «зовнішнього ворога», щоб виправдати протиправні дії РФ в Криму та на Донбасі.

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Антикоррупционер - депутат Виталий Куприй проговорился о своей зарубежной недвижимости - ТРК "КИЕВ"

Будучи гостем программы «Столица» на телеканале «Киев» и отвечая на вопрос слушателя в прямом эфире о готовности материально помогать украинской армии, Виталий Куприй огласил факты, которые идут в разрез с его официальной электронной декларацией....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Києві може відкритися незалежне відомство із захисту свідків

Стан справ із захистом свідків в Україні та європейський досвід у вирішенні цього питання - головні теми семінару, що був організований Консультативною місією Європейського Союзу (КМЄС) для представників Нацполіції, СБУ, ГПУ, Міністерства юстиції, МЗС, МВС, НАБУ та Державної судової адміністрації....