Трускавецьке “море” і дельфіни

У листопаді 2015 року у м. Трускавець Львівської області відкрився дельфінарій «Оскар». МБО «Екологія-Право-Людина» ще до відкриття дельфінарію звернулася із скаргою до ДЕІ Львівської області з вимогою перевірити законність діяльності дельфінарію і утримання у ньому дельфінів та інших тварин, та із вимогою притягнути до відповідальності винних у виявлених порушеннях осіб. Аналогічні скарги і звернення до ДЕІ Львівської області надходили і від інших громадян та організацій.

У ході перевірки дельфінарію, яка тривала з 03 по 11 грудня 2015 року, ДЕІ Львівської області виявила такі порушення:

відсутність дозволу на утримання диких тварин у неволі;

відсутність дозволу на право займатися розведенням у напіввільних умовах чи в неволі тварин, які занесені до Червоної книги України;

відсутність дозволу на проведення заходів із залученням тварин;

умови утримання та розведення диких тварин у неволі не відповідає положенням чинного законодавства.

ДЕІ видала припис власнику дельфінарію – генеральному директору ТзОВ «Аквадельф», відповідно до якого вищенаведені порушення повинні бути усунені до 30 квітня 2016 року(Додаток 1). ДЕІ Львівської області також звернулася в Трускавецький міський суд з вимогою притягнути до відповідальності посадових осіб дельфінарію та конфіскувати об’єкти тваринного світу. Про те, чи суд відкрив провадження, на разі не відомо.

Окрім відсутності усіх вищеперелічених дозволів, існує набагато більша проблема, яка прямо пов’язана із станом здоров’я дельфінів та можливості їхнього використання для комунікації з людьми – чи здатен дельфінарій у Львівській області забезпечити дельфінів природною морською водою. Як доказ завезення морської води, власник дельфінарію «Оскар» надав договір перевезення морської води з Іллічівська до Трускавця, а також акт здачі-прийняття робіт від 24 серпня 2015 року. Інших доказів використання саме морської води, дельфінарій не надав, що не дає підстав вважати, що вода у басейнах дельфінарію справді морська. У ході проведеної перевірки було також встановлено, що вода у басейнах очищається за допомогою хлору.

А тим часом в інших містах України активно використовують дельфінів для розважальних шоу та лікування людей. При цьому тварини не утримуються у морській природній воді, що суперечить положенням Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Вода у більшості дельфінаріях брудна або ж очищається хлором, що негативно впливає не лише на здоров’я дельфінів(погіршення стану шкіри, сліпота), але і людей.

Команда ЕПЛ продовжує досліджувати питання використання дельфінів у розважальних цілях та наслідки їхнього перебування у неволі. Україна взяла на себе чимало міжнародних зобов’язань у сфері захисту тварин від жорстокого поводження, у сфері захисту Червонокнижних тварин, які потрібно не ігнорувати, а виконувати, зокрема і кожному з нас.

Додатки: Відповідь ДЕІ Львівської області на запит ЕПЛ від 24.12.2015, припис ДЕІ Львівської області № 425/04/156-94 від 11.12.2015, акт перевірки дельфінарію «Оскар» у Трускавці.

Рекомендуємо прочитати

Жужжание дронов оказалось надоедливее шума автомобилей

Исследователи NASA провели эксперимент с целью выяснить, насколько надоедливым является шум, который издают дроны....

Це може бути цікавим

​Звезды «Игры престолов» обручились

30-летний Кит Харингтон (Kit Harington) и 30-летняя Роуз Лесли (Rose Leslie) познакомились на съемочной площадке сериала «Игра престолов», где играли влюбленных друг в друга «оди....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

На Розенблата вдягли електронний браслет

Правоохоронці одягли електронний браслет стеження на депутата Верховної Ради Борислава Розенблата....