Чеченців змушують підтримувати Кадирова

З російської республіки Чечня надходять повідомлення про те, що державних службовців, вчителів та учнів з усієї республіки примусово скликають на заходи на підтримку голови Чечні Рамзана Кадирова.

Зокрема, російське інтернет-видання «Знак» наводить дані, що серед працівників Міністерства національної політики, зовнішніх зв'язків, друку та інформації Чечні та підпорядкованих йому структур поширена рознарядка з вимогою забезпечити явку на флешмоб у четвер, 21 січня і мітинг в п'ятницю, 22 січня у столиці Чечні Грозному, повідомляє Крим Реалії.

За цими даними, на мітинг явка обов'язкова для всіх керівників і працівників структур міністерства, а на флешмоб кожен працівник також повинен привести з собою ще одну людину. У листі за підписом міністра Джамбулата Умарова, яке публікує видання, також зазначено, що кожен другий працівник повинен мати при собі гасло (перелік близько 60 таких гасел додається), а кожен третій повинен мати фото Рамзана Кадирова і його покійного батька Ахмата Кадирова.

"Російський правозахисник Ігор Каляпін, керівник громадської організації «Комітет із запобігання катувань» і член Ради з прав людини при президенті Росії, теж повідомив у Фейсбуці, що на мітинг в Грозному в п'ятницю зобов'язують з'явитися також усіх без винятку вчителів та учнів-старшокласників 10-х і 11-х класів, і не тільки зі столиці, для чого їм в цей день оголошують вихідний день. Якщо ж працівник освіти не може з'явитися сам, він повинен направити замість себе члена сім'ї", - йдеться в повідомленні.

Раніше в середу, 20 січня, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков закликав «не нагнітати» ситуацію у зв'язку із заявою глави Чечні Рамзана Кадирова про те, що представники російської опозиції є «зрадниками» і «ворогами народу», яких «треба судити» . За словами Пєскова, чеченський лідер сказав тільки про тих, хто «перебуває поза легітимного політичного поля країни». Представник Володимира Путіна зазначив, що такі опозиціонери «не сприяють стабільності і процвітанню держави».

Це була перша офіційна реакція Кремля на заяву Кадирова про опозицію. При цьому Пєсков відмовився коментувати погрози керівництва Чечні на адресу декількох російських ЗМІ, зокрема, радіо «Ехо Москви», телеканалу «Дощ» і агентства «РБК», заявивши, що він не готовий про це говорити.

Рамзан Кадиров 12 січня, виступаючи перед журналістами, назвав російських опозиціонерів «ворогами народу» і закликав судити їх «як зрадників». Після цього російські правозахисники та громадські діячі почали виступати з вимогами відставки Кадирова через численні випадків зневаги їм законами Росії. У соцмережах запустили акцію «Кадиров - ганьба Росії». У Чечні, в якій Кадиров керує, у відповідь стали виступати на його захист і стверджувати, що «Кадиров - гордість Росії».

Читайте також: Історія махінацій з Приватбанком

Рекомендуємо прочитати

Савченко: Евровидение больше не несет в себе той идеи, которую должно нести

В ситуации, когда страна охвачена огнем, Евровидение не несет той красоты и счастья для души, которое запланировано этим конкурсом....

Це може бути цікавим

​Не вижу, не слышу, не говорю. Как российские СМИ не заметили массовых акций протеста по всей стране

Протестующие вышли на согласованные и несогласованные митинги и шествия в десятках городов, которые вылились в массовые задержания и столкновения с полицией, однако российские медиа предпочли не заметить происходящего....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

​В России началась массовая акция протеста дальнобойщиков

. Водители начали стачки в разных регионах по всей России....