Активісти вимагають розслідування корупції в Червоноиу хресті

ТІ Україна вимагає розслідувати корупцію всередині Товариства Червоного Хреста України.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби організації.

Transparency International Україна вирішила підтримати волонтерів, які викрили корупцію всередині Київської міської організації Товариства Червоного Хреста України. Захист викривачів здійснюється в рамках національної кампанії «Вони б не мовчали». ТІ Україна закликає правоохоронні органи, Міністерство охорони здоров’я України, а також партнерів Товариства Червоного Хреста України втрутитись у ситуацію і зауважити на оприлюднені волонтерами-викривачами факти корупції.

Волонтери Товариства Червоного Хреста повідомили ТІ Україна про численні випадки торгівлі гуманітарною допомогою, отриманою для розповсюдження серед малозабезпечених верств населення та тимчасово переміщених осіб з окупованих територій. Отримані за гуманітарну допомогу гроші представники Червоного Хреста називали «благодійними внесками». Окрім того, волонтери повідомили про факти платного проведення курсів першої медичної допомоги, які повинні бути безкоштовними для усіх бажаючих, та про інші неправомірні дії співробітників відділень поважної громадської гуманітарної організації у Києві та області.

ТІ Україна звернулася до компаній-партнерів Товариства Червоного Хреста - «Кока-Кола Беверіджиз Україна», «Проктер енд Гембл Україна», Porsche Finance Group - з проханням провести перевірку цільового використання наданої товарної допомоги. До перевірки організація просить залучити також представників ТІ Україна та волонтерів-викривачів.

На даний час ТІ Україна отримала письмову відповідь тільки від компанії «Проктер енд Гембл Україна». В листі представники компанії подякували активістам за пильність і зазначили, що компанія прагне  покращити життя українських громад, тому жертвує свою продукцію нужденним. Компанія виступає проти корупції у всіх її проявах та серйозно ставиться до повідомлень такого роду.

На запит ТІ Україна Міністерство охорони здоров’я України відповіло, що у 2013-2016 роках на підтримку діяльності патронажної служби та служби розшуку Товариства Червоного Хреста України, а також на сплату членського внеску до Міжнародної Федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця було виділено з державного бюджету 313 мільйонів 545 тисяч 800 грн. ТІ Україна звернулась з уточнюючим запитом до МОЗ з проханням надати кошториси та плани використання бюджетних коштів Товариства Червоного Хреста України, бюджетні запити та звіти по паспорту бюджетної програми на 2013-2015 роки. Відповідь міністерства поки не надходила.

ТІ Україна також звернулась до правоохоронних органів з проханням ініціювати перевірку на предмет цільового витрачання виділених бюджетних коштів, а також перевірити факти, що були подані в програмі «Слідство. Інфо», яка 13 січня вийшла в ефірі «Громадського ТБ».

Окрім того, ТІ Україна вимагає від центрального осередку Товариства Червоного Хреста в Україні проведення належної комплексної перевірки діяльності Київської міської організації та інших регіональних відділень із залученням представників громадськості.

 Ця перевірка має бути прозорою та безпристрасною, а результати повинні бути оприлюднені. Також громадськість має знати про вжиті всередині організації дисциплінарні заходи стосовно людей, які могли вчиняти корупційні дії всередині Товариства.

«До нас звертаються щомісяця десятки викривачів. Кожен п'ятий з них говорить про корупцію, пов'язаною з допомогою нужденним. Люди стикаються з корупцією при отриманні гуманітарної допомоги та в закладах охорони здоров’я. Дуже прикро, що такі соціально чутливі сфери життя в Україні є одними з найкорумпованіших», - каже керівник проекту «Вони б не мовчали», старший аналітик TransparencyInternational Україна Олександр Калітенко.

ТІ Україна буде уважно слідкувати за роботою Товариства Червоного Хреста України і реакцією партнерів організації, а також ініціюватиме притягнення правопорушників до відповідальності. Організація зацікавлена у тому, щоб очистити від корупції не тільки владні структури, а й громадський сектор, а особливо громадські об’єднання, які працюють у соціальній сфері й призвані допомагати людям. ТІ Україна вважає, що наживатися на нужденних – неприпустимо, і буде робити все, щоб цьому запобігти.

Рекомендуємо прочитати

За Розенблата внесли кількамільйонну заставу

Народний депутат Борислав Розенблат заявив, що його родина внесла за нього заставу у розмірі 7 мільйонів гривень....

Це може бути цікавим

У ВР внесли законопроект про зняття недоторканності

У Верховні Раді з'явився законопроект про зняття депутатської недоторканності....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

МВФ прогнозирует скачок роста мировой экономики

Мир находится в преддверии самого масштабного за последние десять лет скачка экономики и его локомотивом выступит Европа....