У Києві пройде акція пам'яті вбитих у Москві антифашистів

Завтра, 19 січня, об 11:00 у Києві біля кінотеатру "Жовтень" відбудеться акція пам'яті Анастасії Бабурової та Станіслава Маркелова, які загинули у Москві 19 січня 2009 року від рук неонацистів з організації БОРН.   

Про це йдеться на сторінці заходу у Facebook.  Організатори зазначають, що виходять на вулиці, бо не хочуть, "щоб дискримінація вважалася нормою, а подібні акти терору повторювались".

"Неофашисти є і в Україні, і в Росії. Головне мати сміливість визнати, що "своїх" фашистів не буває. Коли у Росії терористи з БОРНу вчиняли злочини, то українські неонацисти вчиняли напади на тих, хто проявляв солідарність із жертвами терору. Роль російських націоналістів у розгоранні війни на Донбасі була значною. Однак і українці починають розуміти небезпеку, котру несуть ультраправі, якими б патріотичними гаслами вони не прикривались. Сьогодні нерідко ультраправі опиняються по різні боки фронту, але цінності в них одні - протилежні загальнолюдським", - сказано в анонсі заходу.

Також, за словами організаторів, загалом у суспільстві є проблема зневаги до людей, які покинули свої домівки. "Переселенці з Донбасу або біженці з Сирії мають схожі біди. Міграція викликана війнами та нерівномірним розвитком країн. Подальша дискусія можлива лише після викорінення ультраправих. “Фашисти твердять про нескінченну расову війну - ми ж не хочемо війни, - писав Станіслав Маркелов. - Винні не нації! У першу чергу винні ті, хто підбурює нас з нашими сусідами, з таким же, як ми, нехай навіть вони говорять на інших мовах і сповідують іншу віру”, - зазначають вони.

Як відомо,  Станіслав Маркелов був адвокатом та правозахисником,  який в тому числі виграв справу проти полковника армії РФ Буданова. Анастасія Бабурова працювала журналісткою "Новой газеты". Вона була родом з Криму та вважала своєю рідною мовою в тому числі українську.

Читайте також: Ні фашизму всіх мастей: у Києві вшанували пам’ять вбитих російських активістів

Рекомендуємо прочитати

Украинский боксер победил россиянина и стал чемпионом Европы

Украинский боксер Юрий Шестак выиграл первое золото для сборной Украины на домашнем чемпионате Европы по боксу....

Це може бути цікавим

Мобильные операторы показали Путину, чей Крым

После того, как мобильные операторы их РФ включили роуминг в оккупированном Крыму, чиновники решили отменить понятие роуминга в России....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Еще один европейский лоукостер идет в Украину

Уже со следующего года немецкий лоукостер Eurowings намерен начать работу в Украине....