У Києві пройде акція пам’яті вбитих у Москві антифашистів

У Києві пройде акція пам’яті вбитих у Москві антифашистів

Завтра, 19 січня, об 11:00 у Києві біля кінотеатру «Жовтень» відбудеться акція пам’яті Анастасії Бабурової та Станіслава Маркелова, які загинули у Москві 19 січня 2009 року від рук неонацистів з організації БОРН.   

Про це йдеться на сторінці заходу у Facebook.  Організатори зазначають, що виходять на вулиці, бо не хочуть, «щоб дискримінація вважалася нормою, а подібні акти терору повторювались».

«Неофашисти є і в Україні, і в Росії. Головне мати сміливість визнати, що «своїх» фашистів не буває. Коли у Росії терористи з БОРНу вчиняли злочини, то українські неонацисти вчиняли напади на тих, хто проявляв солідарність із жертвами терору. Роль російських націоналістів у розгоранні війни на Донбасі була значною. Однак і українці починають розуміти небезпеку, котру несуть ультраправі, якими б патріотичними гаслами вони не прикривались. Сьогодні нерідко ультраправі опиняються по різні боки фронту, але цінності в них одні — протилежні загальнолюдським«, — сказано в анонсі заходу.

Також, за словами організаторів, загалом у суспільстві є проблема зневаги до людей, які покинули свої домівки. «Переселенці з Донбасу або біженці з Сирії мають схожі біди. Міграція викликана війнами та нерівномірним розвитком країн. Подальша дискусія можлива лише після викорінення ультраправих. “Фашисти твердять про нескінченну расову війну — ми ж не хочемо війни, — писав Станіслав Маркелов. — Винні не нації! У першу чергу винні ті, хто підбурює нас з нашими сусідами, з таким же, як ми, нехай навіть вони говорять на інших мовах і сповідують іншу віру”, — зазначають вони.

Як відомо,  Станіслав Маркелов був адвокатом та правозахисником,  який в тому числі виграв справу проти полковника армії РФ Буданова. Анастасія Бабурова працювала журналісткою «Новой газеты». Вона була родом з Криму та вважала своєю рідною мовою в тому числі українську.

Читайте також: Ні фашизму всіх мастей: у Києві вшанували пам’ять вбитих російських активістівзагрузка...

Читайте також