Радикальні націоналісти погрожують учасникам акції пам'яті правозахисників

16 січня на сайті "Бандерівець", близького до ВО "Тризуб", що входить до Правого сектору, з'явився допис, в якому звучать погрози на адресу майбутньої акції пам’яті Анастасії Бабурової та Станіслава Маркелова, які загинули у Москві 19 січня 2009 року від рук неонацистів з організації БОРН.   

"Шавок (принизлива назва антифашистів з боку ультраправих, - ред.) передусім турбує зростання потужності двох націоналістичних сил — “Правого сектора” та “Азову”. Дату обрали невипадково. 19 січня 2009 року у Москві були ліквідовані Станіслав Маркелов та Анастасія Бабурова — відомі у Росії “антифа”. Постаті Маркелова та Бабурової стали культовими для шавок усього пострадянського простору. Антифашисти розуміють, що Київ — чуже для них місто, а тому побоюються справедливої протидії з боку “націоналістів, сексистів, гомофобів” (так зазначено у їхній офіційній заяві). У зв'язку з цим про час і місце акції наразі вони не повідомляють(...) В Україні антифашистам, які борються проти патріотизму та базових людських норм і цінностей, — не місце! Україна — для нормальних людей! Як укотре довела війна на Донбасі, хороший антифашист — мертвий антифашист!", - вважають автори заяви.

Як відомо,  Станіслав Маркелов був адвокатом та правозахисником,  який в тому числі виграв справу проти полковника армії РФ Буданова. Анастасія Бабурова працювала журналісткою «Новой газеты». Вона була родом з Криму та вважала своєю рідною мовою в тому числі українську.

Акції пам'яті проводять у Києві кожного року. Минулого року вона пройшла без інцидентів.

Читайте також: Ні фашизму всіх мастей: у Києві вшанували пам’ять вбитих російських активістів

Рекомендуємо прочитати

В путинской России даже история - опасная сфера для инакомыслия

"Бывший директор советского завода, Владимир Мелихов пережил жестокую борьбу за сферы влияния в бизнесе в 1990-е годы и нажил состояние в сфере строительства....

Це може бути цікавим

На МКС развернули первую гибкую солнечную панель

Панель ROSA всем своим видом напоминает гигантский свиток, а весит такой свиток ни много ни мало 325 килограммов....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Кабмін спрогнозував курс гривні на три роки. Чому Уряду вигідна девальвація гривні?

Такий прогноз рік тому давав керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, коментуючи анонсоване Кабміном підвищення «мінімалки»....