Політолог розповів, які ризики для України несе крах Росії

Падіння путінського режиму і подальше руйнування РФ матиме негативні наслідки для України. Про таке розповів політолог Святослав Швецов виданню "Хвиля".

Швецов рекомендує українцям не зловтішатися з приводу краху, що насувається на РФ, а підготуватися до зростання ризиків. Він їх перерахував: це ризик відновлення активних бойових дій на Донбасі, а також ризик розгойдування складної політичної та соціально-економічної ситуації всередині України діями агентурної мережі російських спецслужб.

«У самому м'якому варіанті - нав'язування Україні кремлівского формату виконання Мінська-2. Тобто визнання (із внесенням до Конституції) особливих статусів Л/ДНР, амністія, вибори і т.д. І тільки потім, може бути, контроль над кордоном. Можна тільки уявити - ЩО це буде за «контроль» в умовах «особливого статусу Л/ДНР». Пункт 3 небезпечний безліччю наслідків - економічних, політичних, соціальних. В т.ч. може спровокувати, при певних умовах, парад суверенітетів інших регіонів», - назвав Швецов третій ризик.

Політолог зазначив, що зростанню цих ризиків сприяє соціально-економічна криза в РФ. У зв'язку з цим кремлівська верхівка робитиме все можливе, щоб утримати владу в своїх руках: ядерний шантаж, терористичні акти, підкуп і безліч інших «брудних» справ. Також загрозу наближає і те, що більшість країн ЄС насправді не хочуть продовження санкцій для РФ і роблять це тільки під тиском США. Вашингтон у свою чергу не зацікавлений у тому, щоб Росія розвалилася у цю хвилину.

Швецов пропонує українському уряду зробити кілька кроків для того, щоб убезпечити країну від наслідків краху Росії. Це негайні вибори ВРУ і мирний договір у ФПГ (фінансово-промисловій групі), уникнення імплементації Мінська-2, чіткі позиції щодо Криму і Донбасу, населення яких слід позбавити можливості впливати на майбутнє країни, підготовка армії до масштабної війни.

«Найближчий рік-півтора будуть вирішальними як для України, так і для Росії. Якщо ми поступимося, то дуже швидко впадемо. А з Росії знімуть санкції, що дозволить їй проіснувати ще не 3-5 років, а 15-20 (модернізація нафтовидобутку, кредити і т.д.). До тих пір, поки нафта і газ остаточно не стануть потрібні світу. Але є розуміння, що якщо ні ми, ні Захід, не поступимося, то в Росії через рік півтора почнуться саморуйнівні процеси», - спрогнозував Швецов.

Рекомендуємо прочитати

Москвича оштрафовали на 15 тысяч за пропаганду вегетарианства

Тверской суд Москвы назначил штраф в размере 15 тыс....

Це може бути цікавим

Поліція "на гарячому" спіймала чоловіка і жінку, які вчинили серію квартирних пограбувань

Столичні поліцейські затримали на місці злочину «квартирника» і його спільницю....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В недрах Луны нашли большие запасы воды

Детальный анализ новых данных о составе минералов лунной поверхности показывает, что они содержат неожиданно большое количество воды....