Політолог розповів, які ризики для України несе крах Росії

Падіння путінського режиму і подальше руйнування РФ матиме негативні наслідки для України. Про таке розповів політолог Святослав Швецов виданню "Хвиля".

Швецов рекомендує українцям не зловтішатися з приводу краху, що насувається на РФ, а підготуватися до зростання ризиків. Він їх перерахував: це ризик відновлення активних бойових дій на Донбасі, а також ризик розгойдування складної політичної та соціально-економічної ситуації всередині України діями агентурної мережі російських спецслужб.

«У самому м'якому варіанті - нав'язування Україні кремлівского формату виконання Мінська-2. Тобто визнання (із внесенням до Конституції) особливих статусів Л/ДНР, амністія, вибори і т.д. І тільки потім, може бути, контроль над кордоном. Можна тільки уявити - ЩО це буде за «контроль» в умовах «особливого статусу Л/ДНР». Пункт 3 небезпечний безліччю наслідків - економічних, політичних, соціальних. В т.ч. може спровокувати, при певних умовах, парад суверенітетів інших регіонів», - назвав Швецов третій ризик.

Політолог зазначив, що зростанню цих ризиків сприяє соціально-економічна криза в РФ. У зв'язку з цим кремлівська верхівка робитиме все можливе, щоб утримати владу в своїх руках: ядерний шантаж, терористичні акти, підкуп і безліч інших «брудних» справ. Також загрозу наближає і те, що більшість країн ЄС насправді не хочуть продовження санкцій для РФ і роблять це тільки під тиском США. Вашингтон у свою чергу не зацікавлений у тому, щоб Росія розвалилася у цю хвилину.

Швецов пропонує українському уряду зробити кілька кроків для того, щоб убезпечити країну від наслідків краху Росії. Це негайні вибори ВРУ і мирний договір у ФПГ (фінансово-промисловій групі), уникнення імплементації Мінська-2, чіткі позиції щодо Криму і Донбасу, населення яких слід позбавити можливості впливати на майбутнє країни, підготовка армії до масштабної війни.

«Найближчий рік-півтора будуть вирішальними як для України, так і для Росії. Якщо ми поступимося, то дуже швидко впадемо. А з Росії знімуть санкції, що дозволить їй проіснувати ще не 3-5 років, а 15-20 (модернізація нафтовидобутку, кредити і т.д.). До тих пір, поки нафта і газ остаточно не стануть потрібні світу. Але є розуміння, що якщо ні ми, ні Захід, не поступимося, то в Росії через рік півтора почнуться саморуйнівні процеси», - спрогнозував Швецов.

Рекомендуємо прочитати

Експерт пояснив, чому політичні призначення відкидають Україну на 10 років назад

«Політичні призначення себе не виправдали....

Це може бути цікавим

Найден способ избавиться от негативного влияния глутамата натрия

Бразильские ученые установили, что силовой тренинг....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Липецкая фабрика ROSHEN официально прекратила существование

В Липецке начали увольнять работников фабрики Петра Порошенко....