Брутальний «божок» Путін: як працює пропаганда в Росії

Брутальний «божок» Путін: як працює пропаганда в Росії

Навіщо у Володимира Путіна відредагували його інтерв’ю німецькому Bild, чому не варто аналізувати гучні вислови президента РФ, і як працює пропаганда в Росії, свою думку висловив російський журналіст Алєксандр Сотник виданню «Апостроф«.

Текст інтерв’ю редагував, звичайно ж, не сам Путін. Він навіть міг і не віддавати розпоряджень з приводу редактури. Просто «система» налагоджена й діє сама по собі. Зрозуміло, що правили текст його спічрайтери. Треба ж їм в епоху скорочень держапарату у зв’язку із кризою підтверджувати свою потрібність і кваліфікацію.

Разом з тим, «система» влаштована так, що вона пильно стежить за поділом інформації: одна дається для зовнішнього споживача — для тих же читачів Bild та інших світових видань та інформагентств, а інша — ретельно відфільтрована і «ідеологічно вивірена» — для росіян. Тому й спотворюються сенс і тональність питань і відповідей — щоб у «внутрішнього споживача» виникло відчуття «м’якого підлещування» з боку інтерв’юерів, з одного боку, а з іншого — брутальної впевненості національного лідера, який вміє дошкульно відповісти на «мляві та обережні провокації» західних журналістів.

Німецькою в Росії все одно не «шпрехають», а останнім часом з табору депутатів недоумкуватої Держдуми навіть лунають голоси про те, що вчити усілякі іноземні мови ні до чого, бо це «непатріотично». З освітньої програми не те що «іноземщиною», Достоєвського з Толстим вилучити збираються, так що можна вже нічому не дивуватися. А оскільки рівні освіти та інтелекту планомірно зводитимуть до тваринних інстинктів, то і думка, що Росією повинен керувати «вождь», який все знає, розуміє і всіх страхає, актуальна як ніколи. Ось і «полірують» інтерв’ю таким чином, щоб лакований «божок» виглядав блискуче у світлі ненависних софітів «західних журналюг». Читач у нас невибагливий: з’їсть і попросить додачі.

Що стосується самих відповідей — мені складно їх коментувати: Володимир Володимирович в останні роки нагадує пацієнта клініки, болісно вибирає для себе роль — від Наполеона до Гітлера і Муссоліні. А вишукування зерен «раціо» в нічному горщику «царюючої особи», чесно кажучи, малоприємне заняття. Тому — утримаюсь.

Читайте також: Кремлю потрібна ліквідація ДНР-ЛНР, але він ще не готовий, — публіцистзагрузка...

Читайте також

Коментарі