Брутальний "божок" Путін: як працює пропаганда в Росії

Навіщо у Володимира Путіна відредагували його інтерв'ю німецькому Bild, чому не варто аналізувати гучні вислови президента РФ, і як працює пропаганда в Росії, свою думку висловив російський журналіст Алєксандр Сотник виданню "Апостроф".

Текст інтерв'ю редагував, звичайно ж, не сам Путін. Він навіть міг і не віддавати розпоряджень з приводу редактури. Просто "система" налагоджена й діє сама по собі. Зрозуміло, що правили текст його спічрайтери. Треба ж їм в епоху скорочень держапарату у зв'язку із кризою підтверджувати свою потрібність і кваліфікацію.

Разом з тим, "система" влаштована так, що вона пильно стежить за поділом інформації: одна дається для зовнішнього споживача - для тих же читачів Bild та інших світових видань та інформагентств, а інша - ретельно відфільтрована і "ідеологічно вивірена" - для росіян. Тому й спотворюються сенс і тональність питань і відповідей - щоб у "внутрішнього споживача" виникло відчуття "м'якого підлещування" з боку інтерв'юерів, з одного боку, а з іншого - брутальної впевненості національного лідера, який вміє дошкульно відповісти на "мляві та обережні провокації" західних журналістів.

Німецькою в Росії все одно не "шпрехають", а останнім часом з табору депутатів недоумкуватої Держдуми навіть лунають голоси про те, що вчити усілякі іноземні мови ні до чого, бо це "непатріотично". З освітньої програми не те що "іноземщиною", Достоєвського з Толстим вилучити збираються, так що можна вже нічому не дивуватися. А оскільки рівні освіти та інтелекту планомірно зводитимуть до тваринних інстинктів, то і думка, що Росією повинен керувати "вождь", який все знає, розуміє і всіх страхає, актуальна як ніколи. Ось і "полірують" інтерв'ю таким чином, щоб лакований "божок" виглядав блискуче у світлі ненависних софітів "західних журналюг". Читач у нас невибагливий: з'їсть і попросить додачі.

Що стосується самих відповідей - мені складно їх коментувати: Володимир Володимирович в останні роки нагадує пацієнта клініки, болісно вибирає для себе роль - від Наполеона до Гітлера і Муссоліні. А вишукування зерен "раціо" в нічному горщику "царюючої особи", чесно кажучи, малоприємне заняття. Тому - утримаюсь.

Читайте також: Кремлю потрібна ліквідація ДНР-ЛНР, але він ще не готовий, — публіцист

Рекомендуємо прочитати

Депутат: Увеличение тарифов – лишь вопрос времени

Повышение цены на газ и электроэнергию заложено в меморандуме с МВФ, поэтому увеличение тарифов – лишь вопрос времени, заявил народный депутат Украины III, VI, VII cозы....

Це може бути цікавим

На Контрактовой площади снесли скандальное кафе

В столичном сквере №3 на Контрактовой площади снесли очередной МАФ....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Зустріч Волкера і Суркова відбудеться у закритому режимі

Зустріч спеціального представника США з питань України Курта Волкера з помічником президента Росії Владиславом Сурковим відбудеться у Мінську у закритому для пр....