Брутальний "божок" Путін: як працює пропаганда в Росії

Навіщо у Володимира Путіна відредагували його інтерв'ю німецькому Bild, чому не варто аналізувати гучні вислови президента РФ, і як працює пропаганда в Росії, свою думку висловив російський журналіст Алєксандр Сотник виданню "Апостроф".

Текст інтерв'ю редагував, звичайно ж, не сам Путін. Він навіть міг і не віддавати розпоряджень з приводу редактури. Просто "система" налагоджена й діє сама по собі. Зрозуміло, що правили текст його спічрайтери. Треба ж їм в епоху скорочень держапарату у зв'язку із кризою підтверджувати свою потрібність і кваліфікацію.

Разом з тим, "система" влаштована так, що вона пильно стежить за поділом інформації: одна дається для зовнішнього споживача - для тих же читачів Bild та інших світових видань та інформагентств, а інша - ретельно відфільтрована і "ідеологічно вивірена" - для росіян. Тому й спотворюються сенс і тональність питань і відповідей - щоб у "внутрішнього споживача" виникло відчуття "м'якого підлещування" з боку інтерв'юерів, з одного боку, а з іншого - брутальної впевненості національного лідера, який вміє дошкульно відповісти на "мляві та обережні провокації" західних журналістів.

Німецькою в Росії все одно не "шпрехають", а останнім часом з табору депутатів недоумкуватої Держдуми навіть лунають голоси про те, що вчити усілякі іноземні мови ні до чого, бо це "непатріотично". З освітньої програми не те що "іноземщиною", Достоєвського з Толстим вилучити збираються, так що можна вже нічому не дивуватися. А оскільки рівні освіти та інтелекту планомірно зводитимуть до тваринних інстинктів, то і думка, що Росією повинен керувати "вождь", який все знає, розуміє і всіх страхає, актуальна як ніколи. Ось і "полірують" інтерв'ю таким чином, щоб лакований "божок" виглядав блискуче у світлі ненависних софітів "західних журналюг". Читач у нас невибагливий: з'їсть і попросить додачі.

Що стосується самих відповідей - мені складно їх коментувати: Володимир Володимирович в останні роки нагадує пацієнта клініки, болісно вибирає для себе роль - від Наполеона до Гітлера і Муссоліні. А вишукування зерен "раціо" в нічному горщику "царюючої особи", чесно кажучи, малоприємне заняття. Тому - утримаюсь.

Читайте також: Кремлю потрібна ліквідація ДНР-ЛНР, але він ще не готовий, — публіцист

Рекомендуємо прочитати

Лещенко розповів, чого найбільше боїться Порошенко

Усі антикорупціонери повинні бути разом на наступних виборах, коли би вони не відбулися....

Це може бути цікавим

Режиссер Александр Сокуров про разгон демонстраций в России: ​«Это невозможно уже больше терпеть»

«Это невозможно уже больше терпеть»: режиссер и народный артист России Александр Сокуров на вручении кинопремии "Ника" высказался в защиту участников митингов 26 марта, затронул все наболевшие темы и сорвал овации зала....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В столице появился "транспортный дебошир": нападает на девушек и стариков

"Герой" хвастается своими подвигами в группе Вконтакте....