Брутальний "божок" Путін: як працює пропаганда в Росії

Навіщо у Володимира Путіна відредагували його інтерв'ю німецькому Bild, чому не варто аналізувати гучні вислови президента РФ, і як працює пропаганда в Росії, свою думку висловив російський журналіст Алєксандр Сотник виданню "Апостроф".

Текст інтерв'ю редагував, звичайно ж, не сам Путін. Він навіть міг і не віддавати розпоряджень з приводу редактури. Просто "система" налагоджена й діє сама по собі. Зрозуміло, що правили текст його спічрайтери. Треба ж їм в епоху скорочень держапарату у зв'язку із кризою підтверджувати свою потрібність і кваліфікацію.

Разом з тим, "система" влаштована так, що вона пильно стежить за поділом інформації: одна дається для зовнішнього споживача - для тих же читачів Bild та інших світових видань та інформагентств, а інша - ретельно відфільтрована і "ідеологічно вивірена" - для росіян. Тому й спотворюються сенс і тональність питань і відповідей - щоб у "внутрішнього споживача" виникло відчуття "м'якого підлещування" з боку інтерв'юерів, з одного боку, а з іншого - брутальної впевненості національного лідера, який вміє дошкульно відповісти на "мляві та обережні провокації" західних журналістів.

Німецькою в Росії все одно не "шпрехають", а останнім часом з табору депутатів недоумкуватої Держдуми навіть лунають голоси про те, що вчити усілякі іноземні мови ні до чого, бо це "непатріотично". З освітньої програми не те що "іноземщиною", Достоєвського з Толстим вилучити збираються, так що можна вже нічому не дивуватися. А оскільки рівні освіти та інтелекту планомірно зводитимуть до тваринних інстинктів, то і думка, що Росією повинен керувати "вождь", який все знає, розуміє і всіх страхає, актуальна як ніколи. Ось і "полірують" інтерв'ю таким чином, щоб лакований "божок" виглядав блискуче у світлі ненависних софітів "західних журналюг". Читач у нас невибагливий: з'їсть і попросить додачі.

Що стосується самих відповідей - мені складно їх коментувати: Володимир Володимирович в останні роки нагадує пацієнта клініки, болісно вибирає для себе роль - від Наполеона до Гітлера і Муссоліні. А вишукування зерен "раціо" в нічному горщику "царюючої особи", чесно кажучи, малоприємне заняття. Тому - утримаюсь.

Читайте також: Кремлю потрібна ліквідація ДНР-ЛНР, але він ще не готовий, — публіцист

Рекомендуємо прочитати

Из-за отмены "закона Савченко" экс-бойцы "Торнадо" начали голодовку

Восемь бывших бойцов батальона "Торнадо", которые сейчас содержатся в СИЗО, объявили голодовку из-за отмены "закона Савченко"....

Це може бути цікавим

Центробанк Китая тестирует национальную криптовалюту

Народный банк Китая (НБК) вместе с несколькими коммерческими банками страны начал проводить «транзакции на бумаге», чтобы протестировать прототип национальной кр....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

МОЗ скасовує перелік робіт, на яких заборонено працювати жінкам

Міністерство охорони здоров'я України у зв'язку з прийняттям норм щодо забезпечення гендерної рівності планує відмінити наказ від 29 грудня 1993 року № 256 «Про затвер....