Журналістка розповіла про нову партію Дмитра Яроша

Журналістка і боєць Правого Сектору Олена Білозерська розповіла про нову партію Дмитра Яроша в статті "Люди Яроша".

***

Назва - Національний рух Дмитра Яроша - поки що робоча. З часом вона може змінитися. Але рішення включити у назву нового руху прізвище нашого лідера - принципове, від цього ми не відмовимось.

"Організація вождистського типу"? Саме так. Кого це не влаштовує - швидко йдуть до інших структур або створюють свої. Щоправда, поточне формулювання особисто мені подобається не дуже. Я пропонувала інше - коротке, з викликом і зі смаком: "Люди Яроша". І все.

Так, ми люди Яроша. Ми довіряємо своєму лідеру, з яким воювали пліч-о-пліч, якого бачили в бою і у щоденній допомозі побратимам, навіть у тих випадках, коли вони з власної ініціативи вплутувались у банальний кримінал і на допомогу навряд чи заслуговували. Сьогодні окремі з них сміють називати Яроша зрадником. Чи мають право казати про поняття, що стосуються честі, люди, що самі не мають ні честі, ні совісті?

Це рішення - включити прізвище Яроша у назву руху - не було одностайним. Нам довелося довго переконувати частину побратимів, які вважають, що потрібно орієнтуватись лише на ідею, а не на особу. З одним з них у мене була гаряча суперечка. Я сказала, що якщо особа зрадить, розвалиться лише наша організація, а ідея житиме далі. Він обурився і сказав, що знає Яроша майже 30 років і знає, що на зраду він не здатний. "То в чому ж проблема?" - щиро здивувалась я.

Ідея не має ні вуст, ні вказівного пальця, щоб сказати: "Ось ти сповідуєш мене правильно, а ти ні". Єдині наші орієнтири - провідники минулого, але вони - це тільки ідея УССД, втілена у людях. Світ змінився, і якби Степан Бандера жив зараз - напевно можемо знати лише те, що він боровся б за УССД. Як саме боротися - йому довелося б вирішувати з нуля, як вирішуємо зараз ми. І хто з нас має рацію, а хто ні - розсудить тільки історія.

Тому - орієнтуємось на особу, якій довіряємо. Так, власне, роблять усі - довіряють або не довіряють саме особі, яка очолює і представляє структуру. Адже в програмі жодної політсили не написано: "Ми будемо торгувати Україною", там завжди пишуться різні привабливі речі.

Сам Дмитро Ярош дуже довго був проти свого імені у назві - по-перше, від скромності, по-друге, не хотів, щоб про нас казали - ось саме те, що деякі з вас вже зараз активно строчать у коментарях. Але нам вдалося його переконати.

Казати правду легко й приємно. Я зараз розкажу усім, якими аргументами апелювала до присутніх на закритій нараді.

По-перше, ми всі дуже балувані. Звикли, що назву "Правий сектор" від початку знають УСІ. В нормальних умовах це досягається просто скаженими - часом, працею, грошима. А за нас, щасливчиків, дві третини роботи зробив Путін, вклавши у розкрутку ПС свої кровні, вкрадені у російського народу газорублики. Більше - не сумнівайтеся - він не стане нас безкоштовно піарити.

Ще третина нашої знаності у суспільстві - це військові подвиги наших хлопців: ДАП, Піски, Широкине. Війна триває, і наші хлопці - ті самі бойові 5-й і 8-й батальйони, що звуться тепер не ДУК, а УДА - воюють і далі, але вже таємно. Ми маскуємось під інші підрозділи і старанно робимо вигляд, що нас на фронті немає - такі, на жаль, сучасні правила гри. Слави, співставної зі славою ДУК, нам через це навряд чи здобути.

І от ми, розуміючи це все, добровільно відмовились від обох знаних у суспільстві назв - ПС і ДУК. Грошей на "розкрутку" нового "бренду" - як не мали, так і не маємо, і навряд чи будемо мати. Єдине, що в нас залишилось - прізвище Дмитра Яроша. Саме з ним у суспільстві асоціюємось ми і наш рух.

Друга причина - якщо організація носить прізвище лідера, вона вже на майбутнє захищена від організованих зовнішніми силами "віджимателів бренду", рейдерів. Така організація житиме доти, доки її членство довіряє лідеру. Якщо перестануть довіряти - просто підуть, і він залишиться сам. Усе по-чесному.

(NB! У цьому абзаці в жодному разі не натякаю на побратимів, що залишилися в ПС. Це не про них. Але саме явище "віджимання бренду" є настільки розповсюдженим, що жодна організація не застрахована від цього).

Психологічну крапку у нашій дискусії поставив друг Вольф, сказавши: "Друже Провіднику, якщо у назві руху буде ваше ім'я, це покладе на вас більше відповідальності і примусить більше працювати". Здається, саме у цей момент Ярош "здався".

Зрозумійте: ми не прагнемо всім подобатись, та це й неможливо. Нещодавно Провідник виставив фотку, зроблену після нашого першого спільного бою, і в коментарях якийсь черговий фейсбучний конспіролог чи просто бот написав щось у сенсі, що це був ніякий не бій, а галімий піар на фото. Я могла б написати, що була з ним у тому бою, і розказати купу подробиць. Але нічого не написала, бо навряд чи моє слово є авторитетним для ботів. То навіщо витрачати на них час?

Ми не хочемо більше витрачати часу. Ми працюємо. Бути з нами чи ні - вирішувати вам.

- See more at: http://sectorpravdy.com/ua/news/tochka-zoru/1508-liudy-yarosha#sthash.PHZiYa4a.dpuf

Рекомендуємо прочитати

На Соломенке появился мурал с детьми и котиками

В Киеве завершилась работа над очередным муралом....

Це може бути цікавим

Савченко оприлюднила свою декларацію

Позафракційний депутат Верховної Ради Надія Савченко задекларувала 423 105 гривень доходів за 2016 рік....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Смертельное ДТП: Двое человек погибло и двое ранены

На трассе автомобиль Daewoo разворачиваясь не пропустил автомобиль Peugeot, в результате чего произошло столкновение....