Кияни поділились враженнями про новий львівський трамвай

Кияни поділились враженнями про новий львівський трамвай

Вчора трамвай «Електрон», куплений у Львові більш ніж за $ 1 млн, прийняв перших пасажирів: рано вранці він вийшов на рейс за маршрутом №3 на Борщагівській лінії швидкісного. Цей трамвай розрахований на 287 пасажирів, а привезли його до Києва на початку листопада. У 30-метрового складу 100% низька підлога, система кондиціонування, опалення та відеоспостереження, пише «Сегодня«.

На станцію «Площа Перемоги» «Електрон» прибув близько 8:00. Підмерзлі пасажири новому сучасного складу щиро дивувалися, вигукуючи: «Поїдемо з комфортом!». У салоні – тепло і поки пахне свіжістю. А перше, що кидається в очі, – наявність, крім стандартних, також полуторних сидінь – для пасажирів з дітьми та інвалідів. «Це спеціально для дам з пишними формами, щоб краса помістилася», – хіхікали пасажири, роздивляючись ці місця.

Є в салоні та інші новинки: на поручнях – сигнальні кнопки водієві, на стелі – відеокамери, а на стінці – важелі стоп-кран. Побачивши їх, пасажири тут же жартують – «Це для зупинки на вимогу». Але в «Київпастрансі» нас запевнили, що в перший день експлуатації важелі стоп-кран ніхто не смикав – кияни виявилися народом свідомим і вихованим. Точок wi-fi в салоні поки немає, але їх обіцяють вже найближчим часом.

 Незважаючи на весь hi-tech, в салоні все ж можна виявити ностальгічну родзинку – механічні компостери, встановлені на вертикальних поручнях. «Ну ось. Трамвай новий, а компостери – стародавні!» – Нарікає чоловік, із зусиллям обсмикуючи важіль, щоб пробити талончик (зазвичай люди проходять у швидкісній по турнікету вже з квитком. – Авт.). Особливо ж цікаво в новому трамваї дітям, адже тепер вони можуть подивитися на роботу вагоновода: двері в кабіну повністю прозорі, і за ними видно частину панелі управління – з датчиками і моніторами, на які транслюється відео з камер спостереження. Як пояснюють в КП, декількох вагоноводів спеціально навчали, щоб вони могли керувати сучасним «Електроном».

Кияни новинкою залишилися задоволені. Але знайшли і недоліки: так, зупинки в вагоні поки не озвучують по гучномовцю, а багато хто до цього звик. У «Київпастрансі» запевняють, що виправлять похибки з озвучуванням зупинок: «Це теж буде ноу-хау. Спеціальний GPRS-трекер буде синхронізуватися з місцезнаходженням трамвая на лінії і автоматично визначати зупинки, а їх назви будуть оголошуватися по гучномовцях. А в інших трамваях водії змушені на кожній зупинці натискати на кнопочку, щоб відтворити її назву», – розповідає начальник прес-служби «Київпастрансу» Анна Бондар.

За її словами, за вчорашній день «Електрон» скоїв 10 повноцінних рейсів. «Працював він в години пік – вранці і ввечері. У такому ж режимі він працюватиме і сьогодні», – говорить Бондар.

Вчора в соцмережах кияни активно обговорювали появу «Електрона»: його називали «крапелькою оптимізму», але нарікали, що в місті такий тільки один. «А Троєщина заздрить Борщагівці. Нам би такий на лінію», – пише Єгор Твердов.

Читайте також: У Києві запустили львівський трамвай з низькою підлогоюзагрузка...

Читайте також

Коментарі