Малі ГЕС в 2015 року: Мізерна генерація електроенергії  на фоні мільйонних прибутків

ДП "Енергоринок" оприлюднило на своєму сайті підсумки роботи за 2015 рік. Зокрема, згідно  структури за обсягом та вартістю електричної енергії, що була куплена ДП "Енергоринок" у  2015 році частка малих ГЕС в обсягах згенерованої електроенергії склала 0,12 %, а вартість електроенергії – 0,48 %.

Нагадуємо, що в 2014 році відповідні показники складали 0,15 % та 0,49 %.

«Ці цифри – це чергове підтвердження міфу, що "малі ГЕС можуть призвести до енергонезалежності України"! Якщо орієнтуватись на минулорічні показники, то, аби досягти навіть 1 % від сумарної генерації електроенергії в країні, треба побудувати в 8 разів більше малих гідроелектростанцій ніж зараз. Тобто, фактично перетворити всі малі та середні річки України на каскад ставків та гребель, що призведе до неминучої екологічної катастрофи»,  - коментує еколог ЕПЛ Петро Тєстов.

При цьому самі власники малих ГЕС не постраждали, а навпаки - збільшили свої прибутки. Якщо в 2014 році відношення виробленої електроенергії та отриманих коштів для малих ГЕС складало приблизно від 1 до 3, то в 2015 році ми маємо відношення від 1 до 4. Тобто, держава Україна в особі ДП "Енергоринок" платить власникам малих ГЕС в 4 рази більше, ніж насправді коштує їхня електроенергія. Абсолютні цифри по отриманим малими ГЕС коштам ще не оприлюднені, але в період з  01.01.2015 по 15.08.2015 (8,5 місяців 2015 року) ДП "Енергоринок" виплатило власникам малих ГЕС 507 млн. гривень , проти 509 млн. гривень за увесь 2014 рік.

"Виходить, що в той час, коли населення України біднішає, коштів державного бюджету катастрофічно не вистачає, прибутки власників малих гідроелектростанцій тільки зростають, водночас і в абсолютних, і у відносних показниках. І причина цьому одна - завищений розмір зеленого тарифу ГЕС, збільшення якого народні депутати, наближені до власників малих ГЕС, пролобіювали в липні 2015 року”, – коментує еколог ЕПЛ Петро Тєстов.

ЕПЛ закликає Кабінет Міністрів України та народних депутатів України  ініціювати зменшення розміру зеленого тарифу для малих ГЕС до економічно обґрунтованих показників з метою збереження природи та раціонального використання коштів державного підприємства "Енергоринок".

Рекомендуємо прочитати

В Киеве пройдет юбилейный ГОГОЛЬfest

В этом году под события ГОГОЛЬfest будут задействованы 3 локации: ВДНХ (просп....

Це може бути цікавим

У замглавы Нацполиции угнали служебный Lexus

У замглавы Национальной полиции Александра Фацевича неизвестные угнали служебный внедорожник Lexus....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Як правильно звільнитися з роботи

З питанням звільнення з роботи, так чи інакше, зустрічається практично кожен....