15 тез Петра Порошенка про роботу в 2015 році

Президент Петро Порошенко дав свою першу в 2016 році року прес-конференцію, на якій підбив підсумки минулого року. Серед важливих досягнень за останній рік він назвав зміцнення обороноздатності, що дозволило протистояти у війні з Російською федерацією, поглиблення зовнішньої торгівлі з Євросоюзом, уникнення дефолту, макроекономічну і фінансову стабілізацію, а також реструктуризацію зовнішнього боргу та створення передумов для економічного зростання.

У манері поведінки президента привертали увагу два, здавалося б, взаємовиключних фактори. З одного боку, Порошенко випромінював упевненість і повний контроль над ситуацією − як у поточний момент, так і глобально, і в той же час надмірно підігрував пресі, аж до підлещування, переходив на особистості, жартував.

Forbes наводить ключові тези з виступу Петра Порошенка.

Про міжнародну політику

Ми забезпечили активність і дієздатність міжнародної коаліції на підтримку України. Яскравим фактом такої підтримки стало те, що минулої осені 177 країн підтримали Україну як непостійного члена Ради Безпеки ООН.

Нагадаю, що попередній рік завершився солідарним рішенням усіх 28 країн-членів Євросоюзу продовжити санкції проти Російської федерації − як країни-агресора, яка порушує Мінські угоди. Причиною санкцій є агресія проти України і невиконання Мінських угод.

Не думайте, що це відбувалося автоматично, без зусиль з боку нашої української команди. Платою за агресію стала економічна криза, в яку Росія занурюється все глибше і глибше.

Про світову нестабільність

Створено передумови для економічного зростання. Зараз весь світ перебуває в зоні відчутної турбулентності.

Про очільницю НБУ

Я дуже задоволений роботою голови Національного банку − Валерії Гонтаревої. Вона провела велику роботу зі звільнення української банківської системи від «банків-пустушок, які інфікували банківську систему. Валерія Гонтарева могла б претендувати на звання найкращого керівника національної банківської системи в світі. Високий рівень інфляції минулого року пов'язаний із падінням цін на український експортний продукт − аграрну продукцію, продукцію металургії, хімічної промисловості тощо. Цього року очікується значне скорочення темпів інфляції.

Про пропозицію для бізнесу

Я також розраховую, що підприємці й український бізнес та інвестори оцінять наше рішення і зроблять крок у відповідь, а саме − інвестори підуть на підвищення заробітних плат українським працівникам. Тому що це робилося не тільки для того, щоб підвищити прибуток українських підприємств, а в першу чергу, щоб, залишаючись конкурентоздатними у виробництві продукції, збільшити частину заробітної плати.

Про судову реформу

Сподіваюся, що до 2 лютого Верховна Рада з таким ентузіазмом, як вона відправила судову реформу в Конституційний суд, проголосує в першому читанні, і навесні−на початку літа ми зможемо, нарешті, почати процес оновлення суддівської гілки влади.

Про охорону здоров'я

Охорона здоров'я − це не ліжко, і не обладнання, це зміна взаємовідносин між пацієнтом і лікарем. Кардинально нова система страхової медицини, це система захисту малозабезпечених через механізм страхових субсидій.

Про співпрацю з МВФ

Я думаю, що прийняття бюджету і змін до Податкового кодексу значно наблизили нас до отримання траншу МВФ. Найближчим часом у мене буде зустріч у Швейцарії. Там і узгодимо з МВФ деталі меморандуму про черговий транш. Деякі питання меморандуму потрібно доопрацювати, однак я не можу розкривати зміст. Дане питання вимагатиме мого втручання. Я втручаюся тільки тоді, коли є чутливі моменти.

Про олігархів

Домовлятися я буду тільки з українським народом, і мета − це відокремити олігархів від державних грошей, від влади, від політики, щоб вони перетворилися на звичайних підприємців і працювали на конкурентних умовах.

Про електроенергію

Незважаючи на жахливу критику про те, що у нас цієї зими неминучими будуть віялові відключення, ми залишимося без газу, без світла, без вугілля, зупиниться промисловість − не дочекаєтеся. Світло є, навіть без перетоків із Російської федерації. І ми готові постачати електроенергію в Крим, але − в український Крим.

Про безвізовий режим

Поїздки в Європу без віз повинні стати реальністю вже цього року. Я подам у найближчі дні останні кілька законопроектів, які пришвидшать формальні процедури Євросоюзу, необхідні для запуску безвізового режиму.

Про перспективи Арсенія Яценюка

У нас є порядок, встановлений Конституцією, президент не посилає у відставку і не призначає уряд, це справа коаліції.

Замість продажу бізнесу

Я цього року підписав договір про передання моєї частки в Roshen у незалежний траст, який створено за моделлю «сліпого трасту». Що це означає? Перше: на весь час моєї каденції як президента ні я, ні хтось інший не може цей траст розірвати. Друге: за цим договором жоден мій підпис, жодна моя вказівка не мають жодної юридичної сили. В якості управителя цього трасту призначено респектабельний іноземний банк першої категорії, який буде володіти, контролювати й управляти активами. Після Roshen в управління трастом буде переоформлено Міжнародний інвестиційний банк.

Про Саакашвілі

Я знаю [Міхеїла] Саакашвілі майже 30 років і не шкодую ні секунди про його запрошення працювати в Україні.

Про Мінські угоди

Чи є загроза того, що Росія не виконає або не імплементує якісь пункти Мінських угод? Я буду з вами відвертий − дійсно є.

І давайте припинимо будь-які інсинуації щодо Мінська-3. Його не існує і, я сподіваюся, не буде існувати.

Рекомендуємо прочитати

Парламент має намір захистити бізнес від «трудових» перевірок

Днями парламент у першому читанні ухвалив законопроект №6489 «… щодо запобігання надмірного тиску на суб’єктів господарювання заходами державного нагляду за дод....

Це може бути цікавим

На затопленому кораблі виявили 4 тонни золота нацистів

Біля берегів Ісландії британські підводники з компанії Advanced Marine Services виявили на затопленому кораблі 4 тонни золота нацистів, передає Daily Mail....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Названо впечатляющее число ввезенных в Украину авто на иностранных номерах

Начиная с 2014 года на таможенную территорию Украины было ввезено 490,74 тыс....