У Росії почали палити книги

У Воркутинском гірничо-економічному коледжі спалені 53 книги із фондів бібліотеки установи, видані за підтримки інституту "Відкрите суспільство" (Фонд Сороса) у рамках проекту "Відновлення гуманітарної освіти в Росії". Про це повідомляє "7 × 7" з посиланням на офіційний лист в.о. міністра освіти і молодіжної політики Комі Світлани Мойсеєвої-Архипової.

У середині грудня 2015 в Мережі з'явилися скани листів, направлених заступником повпреда Володимира Путіна в Північно-Західному федеральному окрузі Андрієм Травникова віце-прем'єру Комі Тамарі Ніколаєвої. У них заявлялося, що література, видана за підтримки Фонду Сороса, "формує в молодіжному середовищі викривлене сприйняття вітчизняної історії та популяризує чужі російської ідеології установки", а тому її потрібно вилучити з бібліотек.

Тоді ж стало відомо про лист Мойсеєвої-Архипової керівникам вищих і середніх спеціальних навчальних закладів регіону, а також Комі інституту розвитку освіти. Чиновниця зажадала представити інформацію про наявність видань Фонду Сороса в бібліотеках цих закладів.

Після цього Масовий-Архипової і був направлений запит, відповідь на який надійшов у середу.

Як випливає з листа, крім Воркутинського гірничо-економічного коледжу видання Фонду Сороса були виявлені ще в двох навчальних закладах: 14 книг в Воркутинском політехнічному технікумі та 413 - в Ухтинському технічному університеті. Щодо книг в технікумі Моїсеєва-Архипова повідомила, що вони вже вилучені і після акту про списання будуть "утилізовані за допомогою знищувача паперів". У ухтінськом вузі книги поки не вилучалися, проте міністерство вже рекомендувало це зробити.

Завідуюча бібліотекою Воркутинського гірничо-економічного коледжу Олена Васильєва підтвердила факт знищення книг. Їх, розповіла співрозмовниця видання, упакували в мішки і спалили у дворі навчального закладу.

30 листопада 2015 Фонд Сороса був визнаний "небажаною" організацією. Як стверджувала офіційний представник Генпрокуратури Марина Гриднєва, робота інституту "Відкрите суспільство" "становить загрозу основам конституційного ладу Російської Федерації і безпеки держави".

Раніше, 4 серпня того ж року, заступник міністра загальної та професійної освіти Свердловської області Ніна Журавльова зажадала від директорів шкіл та училищ регіону вилучити з бібліотек їхніх закладів книги англійських істориків Ентоні Бівора і Джона Кігана, що описували в тому числі іншого тему жорстокості Радянської армії по відношенню до цивільного населенню Німеччини.

Свою вимогу чиновниця пояснила тим, що в цих книгах "пропагуються стереотипи, сформовані за часів Третього рейху". Факт випуску видань Фондом Сороса був у папері підкреслять особливо.

Рекомендуємо прочитати

Оккупанты заставляют гражданских рыть окопы

Российские офицеры на Донбассе из-за нехватки кадров заставляют гражданских лиц оборудовать фортификационные сооружения....

Це може бути цікавим

Митинг против Путина в Москве: полиция проводит задержания

Организация оппозиционера Ходаковского проводит в Москве не получивший одобрения властей митинг против Путина....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Поліція затримала злочинну групу, яка вчиняла розбійні напади на самотніх пенсіонерів

Троє жителів Вінниці впродовж декількох місяців проникали в будинки беззахисних пенсіонерів і силою відбирали у них усі заощадження....