Активісти та засуджені добилися припинення тортур у ВК-25

Активісти та засуджені добилися припинення тортур у ВК-25

Нагадаємо, 17 грудня суспільний проект СИНДИКАТ та колишні засуджені провели акцію-імпровізовану прес-конференцію під стінами та у приймальні Держпенітенціарної служби.

Колишні ув`язнені тоді розповіли про ті тортури, які понад 15 років застосовувалися проти зеків у Харківських тюрмах (зокрема в «українському бухенвальді», Виправній колонії №25): про ґвалутвання непокорних гумовими кийками, про побиття, стрибки на наручники, підвішування та вбивства тощо. Всі ці тортури та катування відбувалися за безпосереднім керівництвом перших заступників цих колоній — Попова (ВК-25) та Ольховського (ВК-100). Також, колишні зеки розповіли і про тотальні корупційні схеми та нелегальні виробництва, на яких цілодобово працювали ув`язненні та отримували надприбутки чиновники пенітенціарної.

Наша акція та правда не на жарт налякала чиновників — ще до акції вони почали поширювати про нас нісенітниці, називаючи будь-який протест «суспільно небезпечною діяльністю». Після самої акції, вони почали безуспішні спроби очорнення її учасників на своїх «фейкових» акаунтах в соцмережах, — повідомляють активісти, — однак, не дивлячи ні на що, нам вдалося здобути деякі тактичні перемоги над переляканими чиновниками:

— Наразі, в 25й колонії повністю припинені побиття та ґвалтування зеків;

— Було проведено ряд перевірок, після яких працівники колоній стали менше порушувати права зеків;

— Деяких хворих, нарешті, вивезли на шпиталь та припинили систематичне їх вбивство (до цього хворих тримали в камерах до напівсмерті, ось розповідь учасника суспільного проекту Володимира Бордуна про власний досвід.

— Припинилися постійні побої зеків, стали можливими скарги (раніше за будь-які спроби скарг ґвалтували і катували);

— Одразу після акції та наших звернень, голова ДПтС Палагнюк показово здійснив візит і перевірку по колоніям Харківській обл (зокрема ВК-25). Ясна справа, це лише показуха, однак цей їхній переляк привів до певних здвигів — тепер працівники колонії бояться знущатися із засуджених;

— Зупинено діяльність незаконних «лівих» виробництв на промзоні;

— Покращилися умови праці;

— За деякою інформацією, почали вивозити тварин із зоопарку колонії — ті голодували та не отримували належних умов;

Не дивлячи на все це, ми не припиняємо боротьби, адже система далека від ідеалу, а всі ці здобутки можуть стати лише тимчасовими. Ми вважаємо, що доти, доки не будуть покарані головні винуватці тортутр з числа тюремного начальства (зокрема Попов та Ольховський), доти існує небезпека відновлення тортур.

Зазначимо також, що наша правозахисна організація досі не отримала відповідей на звернення та заяви до Генпрокуратури і ДПтС.загрузка...

Читайте також

Коментарі