Якщо називаємо опонента терористом, то не повинні сідати з ним за стіл...

Якщо називаємо опонента терористом, то не повинні сідати з ним за стіл переговорів — дипломат

Якщо Україна називає опонента терористом, то не повинна сідати з ним за стіл переговорів. Про це, коментуючи візит до Києва нового представника у тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі Бориса Гризлова, на своїй сторінці в Facebook написав екс-генконсул України у Стамбулі Богдан Якименко.

«Ось пишуть «мудрі» — чого ви єрепенитесь? Ну, прилетів Гризлов, то й прилетів. Головне ж, мовляв, щоб переговори і мир. А насправді ж справа зовсім не в Гризлові, Путіні чи росіянах.  Справа, як завжди, в нас самих. Якщо у нас є законодавство, яке зобов’язує вводити воєнний стан для відбиття зовнішньої агресії, значить, щоб бути державою, треба це робити. Якщо ми називаємо опонента терористом, і хочемо, щоб нам вірили, то не повинні сідати з ним за стіл переговорів (навіть гібридних, коли він сидить у сусідній кімнаті). Якщо ми вводимо санкції, то повинні їх дотримуватися. Якщо забороняємо польоти в Україну російським авіакомпаніям, то вони не повинні сюди літати. І те, що війна гібридна, формат переговорів підказують друзі, санкції шкодять нашій економіці, а на літаку прилетів глава делегації на переговорах — це не привід порушувати закони, а ще гірше — принципи», — написав він.

На думку дипломата, будь-які переговори та досягнення не варті нічого, якщо не базуються на праві і чітких моральних принципах.

«Будь-які дії влади, які виходять за рамки закону, проголошеної нею ж політики, і які не пояснюються нею, слід вважати спрямованими проти інтересів громадян. Аж поки влада аргументовано не доведе протилежне. Або буде змінену на ту, яка буде пояснювати мотиви своїх рішень. А аргументи в стилі «лишь бы не было войны» відверто не канають. Просто війна вже є. І порушення запровадженого нами самими ж обмеження на польоти російських авіакомпаній в Україну аж ніяк цю війну не зупинять. Тим більше, що згадана авіакомпанія не раз і не два здійснювала польоти до окупованого Криму. А Гризлов — нехай шастає», — вважає Якименко.

Читайте також: Ляшко закликав Порошенка заарештувати праву руку Путіна по Донбасузагрузка...

Читайте також

Коментарі