Шульц звинуватив польську владу в «путінізації»

Шульц звинуватив польську владу в «путінізації»

Політика нового уряду Польщі будується за російським зразком. Так вважає голова Європарламенту Мартін Шульц, передає DW.

Влада у Варшаві «розглядає свою перемогу на виборах у якості мандата на підкорення державного добробуту волі партії, що перемогла», цитує висловлювання Шульца в неділю, 10 січня, газета Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

За словами Шульца, те, що відбувається в Польщі, − це «керована демократія в стилі Путіна, небезпечна путінізація європейської політики».

Тепер весь демократичний політичний спектр «від лівих до правих міг би чітко заявити, що подібна політика суперечить базовим європейським цінностям», зазначив Шульц, ведучи мову про майбутнє пленарне засідання Європарламенту щодо поточної ситуації в Польщі, заплановане на 19 січня.

У свою чергу, паралелі між польською та російською політикою також провела колишня комісар ЄС з питань юстиції, фундаментальних прав і громадянства, а тепер депутат Європарламенту Вівіан Редінг.

«Атака на правову державу завжди починається з атаки на конституційний суд. Потім іде атака на ЗМІ, спочатку на громадські, потім на приватні. Це логіка Путіна, Орбана, Качинського», − наводить газета думку Редінг.

Читайте також: Референдум щодо України може спровокувати «континентальну кризу», — Юнкерзагрузка...

Читайте також