Стандарт Євро-5: якими будуть ціни на автомобілі

З 1 січня в Україні діє новий екостандарт, щоб зменшити викиди вихлопних газів автомобілів, тож імпортувати в нашу державу можна автомобілі не нижче стандарту Євро-5. На екологічний стандарт Євро-6, який нині діє у Європі, Україна планує перейти за два роки. 

Даний стандарт стосується лише нових автомобілів, які будуть вироблені в Україні, а також будь-яких автівок (чи тих, що в ужитку, чи нових), які з 1 січня будуть імпортувати в Україну. Тобто, даний стандарт не застосовується на внутрішні перевезення чи продажі в Україні, навіть якщо це старенькі «Жигулі» чи «Москвичі».

За словами генерального директора Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олега Назаренка, Євро-5-автомобілі не лише більш екологічні, але й дорожчі. Однак українці цього не відчують, бо різницю у ціні компенсує скасований 1 січня додатковий імпортний збір. Відтак деякі імпортні машини навіть подешевшають, адже більшість із них уже торік відповідала новому стандарту.

Найімовірніше, найбільших складнощів зазнають китайські автоімпортери, котрі поки продають авто нижчого класу.

Що стосується вторинного імпортного ринку, то оскільки в Європі стандарт почав діяти з 2009 року, ввезення авто, що були в користуванні понад 5 років, заборонено. А ці машини, за словами фахівця, набагато дешевші за нові. Олег Назаренко не виключає, що з цієї причини може побільшати схем контрабанди.

Зокрема, відтепер українські автозаводи складатимуть тільки машини, які відповідають класу Євро-5. Відповідно, витрати на доведення двигунів до відповідної еконорми становитимуть не більше відсотка від вартості «залізного коня».

«Технічно для досягнення таких обмежень по нормам Євро-5 потрібна певна модернізація і оновлення деяких вузлів автомобіля, тому можливе здорожчання такого автомобіля», - говорить заступник голови правління Української автомобільної корпорації Олег Папашев.

Український ринок пального трошки відстає від норм впровадження євро на автомобілі, тому власникам нових автомобілів, які відповідатимуть нормам Євро-5, треба буде шукати на заправних станціях пальне, що відповідає нормам. Але не всі сьогодні заправні станції торгують марками Євро-5.

На екологічний стандарт Євро-6, який нині діє у Європі, Україна планує перейти за два роки.

Читайте також: В Одесі курсуватимуть вагони-автомобілевози

Рекомендуємо прочитати

​ Сбежавших из зоопарка пингвинов выдали мокрые следы, - видео

Сюжет популярной анимационной картины "Мадагаскар" чуть не повторили пингвины, решившие совершить побег из зоопарка в Дании....

Це може бути цікавим

У столиці запускають низку проектів по захисту дітей-сиріт

Геннадій Кірія, заступник Голови Київської міської «Батьківщини Молодої», разом з молодими батьківщинівцями, 26 червня, відвідали Святошинський дитячий будинок-ін....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Я не стал бы держать пари, что Трамп через год все еще будет президентом, - Джеффри Сакс

(c) AFP 2017Поведение Трампа на международной арене вызывает недоумение у многих европейских политиков....