Гіркін замість Путіна: Росія може зануритися в кривавий хаос, — журналіст

Гіркін замість Путіна: Росія може зануритися в кривавий хаос, — журналіст

Чим загрожує Росії обвал цін на нафту розповів російський журналіст Алєксандр Сотнік виданню Апостроф.

Падіння цін на нафту може призвести до серйозної кризи в Росії, в результаті якого не виключений прихід до влади людей типу екс-ватажка бойовиків Донбасу Ігоря Гіркіна (Стрєлкова).

Оскільки я — не економіст, то не маю права давати подібні прогнози (про подальшу ситуації на нафтовому ринку, — «Апостроф»). Але те, що нафта дешевшає — це факт. Бюджет дійсно зверстаний з урахуванням вже нереальної ціни на «золотий бруд», і це теж очевидно. Справа в тому, що ціна нафти марки Urals складається не тільки з форм її видобутку, але і транспортування. У той же час від російських вуглеводнів вже відмовляються багато країн, і це також не може не впливати на нашу «путіноміку», яку і повноцінною економікою щось не назвеш.

Адже в чому вона полягала? Ми продавали сировину, а виручені кошти йшли в різних пропорціях в кишені вигодонабувачів і в бюджет, який посилено «розпилюють» між чиновниками різних рівнів. Все, що доходило до населення, — це мікроскопічні «крапельки» від пролитого на корумповану Росію «золотого дощу». Тепер «дощ» закінчився, настала економічна «посуха», і як виживати в цих умовах — незрозуміло.

У новинній стрічці щораз миготить хроніка ціни на нафту. То вона падає, то підіймається. Зрозуміло, що йде планомірне зниження ціни, з супутніми природними відскоками. Пропагандисти намагаються пом’якшити новини про падіння, зате бурхливо радіють, коли ціна на барель відвойовує залишені раніше рубежі. Такі «танці з бубном» навколо бочки лише підкреслюють безпорадність нашої економічної моделі, повністю залежної від капризів «чорної рідини». І це дуже погано. Адже країна практично нічого не виробляє. Розмови про «імпортозаміщення» — не що інше, як заспокійливий гіпноз для хворого, що розпластався на кушетці у психолога. Ніхто нічого так і не замістив. Ціни в магазинах ростуть, якість продуктів — жахлива, а купівельна спроможність населення падає. Можна, звичайно, закликати «затягнути паски». Але на як довго і наскільки туго? Поки «шлунок не прилипне до хребта»? Населення терпляче, навіть занадто, але і його терпіння не безмежне.

Обвали на ринках в Китаї та США також нічого хорошого Росії не обіцяють. Сьогодні деякі коментатори з натхненням констатують, що «долар в Росії не особливо й дорожчає». Але російські біржі відкриються лише 11 січня — ось тоді і подивимося, як насправді вони відреагують на новорічні кульбіти світової економіки.

Економічна криза в Росії тільки набирає обертів. Але вже сьогодні зрозуміло, що вона — не на місяць, не на два, і навіть не на півроку. Якщо події на світових ринках будуть розвиватися настільки драматично, як в останні тижні, вони цілком можуть призвести і до повномасштабної політичної кризи в країні. І тут вже буде не до Донбасу з Кримом і Сирією. А скільки при цьому буде коштувати долар — сто рублів двісті чи п’ятсот — вже не так важливо. Набагато важливіше буде не допустити до влади відверту фашистську хунту з яким-небудь умовним «Гіркіним» у вигляді вождя, який негайно пообіцяє «все відняти і поділити», після чого Росія зануриться в процес кривавого і хаотичного переділу постпутінської руїни, в яку вона до того часу перетвориться.

Читайте також: Експерт розповів, чому Путін втомився від владизагрузка...

Читайте також

Коментарі