З 11 січня в Україні почнуть видавати 16-річним ID-паспорти

З 11 січня новий паспорт у вигляді ID-картки будуть отримувати всі 16-річні громадяни України, які отримують паспорт вперше, решта українці - після прийняття Верховною Радою необхідних змін до законодавства. Про це сьогодні в ході прес-конференції повідомив голова Державної міграційної служби Максим Соколюк, передає РБК-Україна.

"Ми очікуємо прийняття законопроекту (№3224, що передбачає введення внутрішніх паспортів громадян України нового зразка у вигляді ID-картки), сподіваємося, що це буде дуже швидко - в кінці цього місяця - початку наступного", - сказав він.

Соколюк повідомив, що зараз для оформлення паспортів буде працювати більше 800 станцій в 330 підрозділах міграційної служби по всій території України - їх список буде опублікований на веб-сайті ГМС.

За його словами, там, де обладнання поки відсутнє, передбачено тимчасове виготовлення паспорта громадянина України старого зразка (у вигляді книжки).

Він повідомив, що для тих, хто одержує паспорт вперше він буде безкоштовним. При заміні паспорта (старого зразка на новий, або при втраті) необхідно сплатити вартість бланка та адміністративні послуги.

Глава ГМС очікує, що повністю забезпечити громадян новими паспортами можна буде протягом 4 років.

Соколюк також додав, що тестування обладнання для виробництва паспортів проходить з 2 по 6 січня. При цьому стан виготовлення паспортів можна буде перевірити на сайті ГМС. Термінів оформлення нових паспортів встановлено два: 10 (строковий) і 30 днів (звичайний термін).

Глава ГМС підкреслив, що паспорт у вигляді пластикової карти є самостійним документом і не завжди вимагає зчитування з нього додаткової інформації, а ті служби, яким ця інформація знадобиться, будуть забезпечені відповідними пристроями. Оскільки в ID-карті використовується безконтактна технологія зчитування інформації, вона не є новою і масово використовується в смартфонах, планшетах та інших сучасних пристроях.

У разі ж відсутності необхідних пристроїв зчитування, як зазначив Соколюк, в різних установах передбачена можливість видачі додаткових довідок. За його словами, така міра є тимчасовою - до моменту появи зчитувальних пристроїв у всіх установах, що працюють з громадянами.

Читайте також: Експерт розповів, чи буде діяти закордонний паспорт після введення безвізового режиму з ЄС

Рекомендуємо прочитати

Ученые показали, как умирают планеты

Помогут ли нам знания о том, как заканчивается жизнь планеты, спасти человечество?....

Це може бути цікавим

Российские судьи продолжили арест Роману Сущенко

Агрессоры продолжают незаконно удерживать украинского журналиста в неволе....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Украинский Vogue провел вторую Fashion & Business конференцию

В этому году конференция значительно расширила свою географию, в программе – девять спикеров из шести стран....