Дипломат розповів, що заважає відправити миротворців на Донбас

Дипломат розповів, що заважає відправити миротворців на Донбас

Відправити миротворчу місію ООН на Донбас заважають не тільки позиція Росії, але й думка деяких представників організації про те, що такі дії вимагатимуть занадто багато коштів.

Про це розповів в інтерв’ю виданню «Апостроф» постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

Говорячи про дії України в Раді Безпеки організації, він зауважив: «У нас є певний план дій, і ми знаємо, що будемо робити в першу чергу. Так чи інакше, це буде пов’язано з ситуацією на Донбасі. А саме — в контексті можливого розгортання миротворчої місії на сході України … Поки що ця ініціатива блокується Росією. Але ми будемо намагатися знайти підходи, щоб вирішити дане питання «.

Зараз, за ​​словами Єльченка, переговори щодо миротворців ще не проходять.

«Такі питання (якою буде місія, — ред.) Повинні бути прописані в мандаті місії. А це дуже складний і тривалий процес. Він не буде швидко реалізований. Навіть якщо нам вдасться домогтися згоди на розгляд цієї теми в рамках Ради Безпеки, нам потрібно буде пройти ще дуже довгий шлях. Від початку переговорів до розгортання місії, як показує практика ООН, проходять місяці … Для початку нам необхідно хоча б запустити переговорний процес з цього питання в рамках ООН «, — сказав дипломат.

Говорячи про противників відправки миротворців на схід України, Єльченко додав: «Я не буду говорити назви конкретних держав. Можу сказати лише, що мова йде про деяких членів Ради Безпеки ООН, у тому числі тих, які є найбільшими платниками до бюджету організації. Їх позиція пов’язана з тим, що можлива миротворча місія в Україні буде дуже багато коштувати бюджету ООН … Мова, в першу чергу, йде про фінансовий аспект. Але крім цього існує якась невпевненість, що місія ООН зможе діяти більш ефективно, ніж вже розгорнута в Україні моніторингова місія ОБСЄ. Але, знову ж, багато що залежатиме від мандата можливої ​​місії ООН «.

Читайте також: Колишній посол США назвав три основні виклики для Українизагрузка...

Читайте також