Журналіст пояснив навіщо Путіну кримське «опитування»

Журналіст пояснив навіщо Путіну кримське «опитування»

Кремль потрапив у політичний та економічний тупик після анексії Криму, тож Володимир Путін вирішив перекласти відповідальність на мешканців півострова за енергетичний колапс.

Таку думку висловив журналіст Віталій Портников у своїй колонці на сайті видання «Лівий берег«.

За його словами, багато років наприкінці грудня українці жили в тривозі — чи домовляться «Газпром» і «Нафтогаз» про постачання газу в Україну, чи ні. Однак тепер ситуація змінилася.

«Тепер напередодні Нового року «Нафтогаз» оголошує про підвищення транзитних ставок — і, швидше за все, «Газпрому» доведеться погодитися з цим підвищенням … а міністр енергетики Олександр Новак анонсує якесь «телефонне опитування» кримчан, за результатами якого його відомство буде приймати рішення про підписання контракту з Україною з електропостачання Криму», — зазначив Портников.

На думку журналіста , це «опитування» наочно ілюструє той політичний і економічний глухий кут, в якому опинилося російське керівництво після анексії Криму.

«Коли мені — серед інших спостерігачів — доводилося стверджувати, що в Кремлі ніхто не прораховував наслідки цієї анексії, що воно (рішення про анексію) приймалося спонтанно і в розрахунку не стільки на сам Крим, скільки на те, що Україна і Захід правильно розцінять путінський «сигнал» і здадуться на милість переможцеві — в це мало хто вірив. Тому що мало хто міг оцінити справжній рівень неадекватності, непрофесіоналізму і елементарної дурості російського керівництва і його фюрера»,
— пише Портников.

Зараз у Києві пропонують новий договір — з дотриманням всіх норм міжнародного права, за якими Крим є частиною України.

«Путін потрапив у непросту ситуацію. Якщо він дає добро на підписання контракту з згадкою української приналежності Криму, то визнає очевидне і ставить під сумнів свою нахабну анексію. Якщо не дає, то занурює Крим у темряву. Причому не на кілька місяців — це Путін, Аксьонов і Новак брешуть, — а на період до повернення Криму Україні «, — наголосив Портников.

Читайте також: Відремонтовано ЛЕП, що доставляє електроенергію в Кримзагрузка...

Читайте також

Коментарі