Експерт розкритикував продовження Мінських домовленостей на 2016 рік

Сакральні Мінські домовленості

Кажуть, що Мойсей отримав на горі Синай не лише письмову, але і усну Тору, яку тільки обрані священнослужителі могли передавати з покоління в покоління.

Так здається, хочуть зробити і з Мінськими домовленостями. Є текст (щоправда посланий не Усевишнім, а зовсім навіть навпаки), і є обрані священнослужителі, які, нам непосвяченим, пояснюють, про що ж насправді йдеться в Мінських домовленостях. При чому усна традиція цього гріхописання явно превалює над письмовою. Принаймні в іудаїзмі точно не було прийнято передавати Тору з уст в уста по телефону. У нас можна. Наступний мирний договір лідери України, Росії, Німеччини і Франції, очевидно, будуть підписувати в чаті, або шляхом твітт-листування. Це просто і не забирає багато часу: "У нас є договір, який не працює в жодному пункті. Пропоную укласти точно такий на наступний період". Цікаво, я уклався в 130 знаків твітту? Насправді це ж і є суть телефонних переговорів на тему Мінських домовленостей. Обговорення долі Мінських домовленостей лідерами "нормандської четвірки" по телефону навряд чи тривало довше і було чимось суттєвішим, ніж наведений тут проект дипломатичного твітту.

Ну, щоправда "нормандці" ще уповноважили своїх міністрів закордонних справ (не ясно, щоправда, нафіга вони їм, якщо є телефон?) провести повну інвентаризацію Мінських домовленостей.

А я пропоную зробити це також шляхом обміну твітт-повідомленнями: "Жоден пункт Мінських домовленостей не виконано повністю" запросто міг би написати П.Клімкін. "ОК", "+", "Уроди, ..ля" відповіли б йому у коментарях колеги-міністри.

Серед шаманів, жерців та першосвященників, які трактують Мінські домовленості, бувають і дуже кумедні. Ось мені нещодавно довелось в ефірі 5-го каналу дискутувати з директором департаменту політики та комунікацій (не плутати з департаментом публічної дипломатії або Управлінням режиму та захисту інформації) МЗС України Олексієм Макеєвим. Так ось утаємничений в усну спадщину мінського процесу просто заявив, що Мінські домовленості не мають строку дії і мають виконуватися усіма доти, поки не будуть виконані. Як можна більше року виконувати пункт про припинення в 00 годин 15 лютого 2015 року вогню комедіант з МЗС не пояснив. Але цей його жарт все ж таки був другим за дотепністю після фрази про те, що евакуація громадян України з Катманду була серед найважливіших звершень МЗС України в 2015 році (ага, з МЗС за цю операцію нікого ж не звільнили, і у відставку ніхто не подав - значить звершення!).

А поки українські дипломати від президента до Макеєва куражаться, Мінські домовленості, за їх словами, і словами інших втаємничених в політику глобальної безпеки, щодня зберігають нам багато людських життів.

І не зберігають життя і здоров"я одного-двох убитих і кількох поранених. Але хіба малі жертви заважають дипломатичним звершенням і мирному процесу?

автор: Богдан Яременко

Рекомендуємо прочитати

Какая страна ЕС является главным торговым партнером Украины

Германия является основным торговым партнером Украины среди стран Евросоюза....

Це може бути цікавим

​Новый случай ботулизма: женщина попала в больницу после "кильки в томате"

В Хмельницкой области зафиксирован очередной случай ботулизма....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження проти Вілкула

Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження проти співголови фракції "Опозиційний блок" Олександра Вілкула через несплату податків....