Журналіст розповів, яким буде 2016 рік для українців

Журналіст розповів, яким буде 2016 рік для українців

Наступного року Україна житиме у тенденціях кризи 2015-го. Про це у коментарі Gazeta.ua сказав журналіст Віталій Портніков.

«25 років для України було віртуальним життям. Яке базувалося на зловживанні ресурсами радянської економіки. І на небажанні змінювати свій власний світ. Україна вступає на цей шлях після Майдану. Росія вступатиме на нього або наступного, або у найближчі 2-3 роки. І ми з вами житимемо у тенденціях кризи 2015 року. У випробуваннях, проблемах, поневіряннях, розчаруваннях ще досить довгий час», — сказав він.

За словами журналіста, Україну відрізняє від Росії те, що 2015 рік — рік початку реформ.

«Незважаючи на всі проблеми у стосунках між владою і суспільством, у самих владних таборах. У стосунках України з її міжнародними партнерами. З її ворогами — насамперед з РФ, яка і досі не полишила думки знищення нашої держави. Незважаючи на все це, у нас є шанс продовжити реформування і вийти із якомога меншими економічними і соціальними жертвами«, — зауважив Портніков.

Експерт вважає, Україна має всі шанси стати успішною.

«І якщо період кризи і поневірянь в Росії може розтягтися на десятиліття, то ми маємо всі шанси вже через 15-25 років бачити сучасну, модерну, європейську Україну. Яка нагадуватиме Польщу чи Румунію», — сказав він.

Також Портніков прогнозує, що агресія РФ послабиться.

«Кризові явища в Росії зростатимуть. Саме тому агресивний тиск на Україну путінського режиму зменшуватиметься. Бо у РФ не буде достатньо грошей для продовження агресії. По-друге, Путін, як не дуже компетентна і освічена людина, яка підбирає собі в радники такого ж типу людей, робитиме одну помилку за іншою. Як у зовнішній, так і у внутрішній політиці. Все це ми спостерігаємо в році що минає. І спостерігатимемо у набагато більш серйозних обсягах у 2016-му», — пояснив журналіст.

Портніков назвав минаючий рік «складним для України».

«Тому що були серйозні розчарування соціального характеру. Ми і зараз бачимо, що влада втрачає довіру серед багатьох громадян. Що набирають популярність різноманітні популісти. Які намагаються давати прості відповіді на складні питання. І це все наслідок того, що небагато хто з українців і досі уявляє собі ціну, яку нам доведеться заплатити за життя у реальному світі», — зауважив він.загрузка...

Читайте також

Коментарі