Жебрівський пояснив, як українізувати Донбас

На сьогоднішній день Донбас потребує розвитку української культури та мови.  Для цього потрібно привести нових людей на керівні пости у різних сферах.

Про це розповів голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський виданню "Апостроф". 

За словами Жебрівського, для працівників облдержадміністрацій уже запроваджено курси української мови – 127 людей відвідують їх два рази в тиждень.

Разом з цим голова ВЦА відмітив на зростання невдоволення серед місцевих активістів, які почали писати: «Прийшов українізатор, прийшов колонізатор до туземців, ображає Донецьк». 

«Я багато чого не можу озвучувати, тому що перебуваю між молотом і ковадлом. Якщо я почну, як хірург, розкривати нарив і розповідати, як насправді йдуть справи... Вибачте, мене зненавидить велика кількість людей», - пояснив посадовець.

Він зазначив, що його адміністрація робить усе, щоб популяризувати українську мову, зокрема, були запроваджені гастролі українських театрів. Крім того, як наголосив він, школи повинні поступово переходити на навчання українською мовою. З приводу цього ведуться обговорення з кожним мером та главою адміністрації на Донбасі та складаються плани.

Він наголосив, що для таких завдань недостатньо одного лише призначення голови регіону. Разом з ним повинні прийти люди на ключові позиції.

«Що робили в СРСР при Сталіні? У Західній Україні хто був директором школи? Тутешній? Ні. Хто керував обкомом партії? Людина із Західної України? Ні. Вони (керівництво СРСР - ред.) привели своїх людей. Я не кажу, що ми повинні робити це масовано. Але підживлення з Великої України мені потрібне. А для цього треба разом з Кабміном створити умови, щоб люди сюди прийшли і могли хоча б прожити на свою зарплату. Суть не в тому, що я саботую, зрозумійте. Так, звільню я директора, але кого призначу?», - висловив свою думку Жебрівський.

Рекомендуємо прочитати

В оккупированном Донецке пожаловались на взвинченные цены на продукты

Стоимость продуктов в оккупированном Донецке, по сравнению с ценами на подконтрольных Украине территориях, существенно завышена....

Це може бути цікавим

Сара Джессика Паркер выпустила свою версию спортивной обуви

Известная актриса и исполнительница роли Кэрри Брэдшоу Сара Джессика Паркер выпустила свою версию кроссовок....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Антитела показали Киеву "Солнце"

Музыканты открыли концерт песнями из альбома "Солнце"....