Без реформ українці знесуть цю владу - соціолог

Час зважитися на проведення радикальних реформ. У влади не залишилося іншого вибору. Таку думку у своєму блозі на NV.ua висловила соціолог, директор Фонду Демократичні ініціативи Ірина Бекешкіна.

Після того як конфлікт на сході країни був заморожений, головним викликом для України стало проведення критично необхідних реформ. Це ключовий порядок денний року, що минає. Тим не менш, прориву в даному питанні не сталося, влада впоралася із завданням приблизно на 20%, не більше. Хоча депутати прийняли безліч важливих законів, однак на стадії імплементації просування необхідних змін зависло.

Тим часом, країні гостро необхідні радикальні перетворення - косметичні реформи нічого не змінять, у нас немає часу на еволюційний розвиток. Революція гідності повинна була продовжитися революційними змінами практично у всіх сферах життєдіяльності держави і суспільства; корупційні та недієздатні системи повинні були трансформуватися. Але цього не відбувається. Чому? Тому що владі не вистачає політичної волі, адже рішучі зміни зачеплять всіх, в тому числі можновладців.

На сьогоднішній день позитивні зрушення, що відбуваються в Україні, реалізуються під тиском двох сил: громадянського суспільства, яке не демобілізувалося після Революції гідності, і Заходу, від фінансової допомоги якого Україна життєво залежна. А допомога, в свою чергу, залежить від виконання чітких умов, в першу чергу - реальної боротьби з корупцією.

Важливо відзначити, що сьогодні соціологи спостерігають в українському суспільстві два основних процеси: з одного боку, відбувається масове наростання розчарування, з іншого – радикалізація настроїв. Обидві ці тенденції небезпечні.

Розчарування призводить до бездіяльності, а радикалізація, навпаки, підвищує активність, але таку, яка виходить за рамки правового поля. При цьому в Україні у вільному обігу знаходиться дуже багато зброї, а рівень нетерпимості до насильства знизився. І вже час від часу ми спостерігаємо прояв цих двох процесів – відбуваються різного роду силові ексцеси, перестрілки та інші акти насильства.

Щоб подібні небезпечні тенденції не обернулися катастрофою, влада повинна зважитися на проведення радикальних реформ. У неї просто немає іншого вибору, інакше її знесуть, а разом з нею можуть знести і Україну. На жаль.

Читайте також: Законопроект про бюджет зупиняє дію 46 соціальних законів

Рекомендуємо прочитати

В Лондоні знайшли графіті Бенксі, яке замалювали 10 років тому

В Лондоні знайшли роботу відомого графіті-художника Бенксі, яку замалювали та забили дошками десять років тому....

Це може бути цікавим

У столичному метро іноземець з ножем атакував пасажирів

На станції метро "Петрівка" затримали чоловіка, який зайшов у вагон з ножем і почав ним розмахувати перед пасажирами....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Украине объявлено штормовое предупреждение

В западных областях Украины в понедельник, 21 августа, ожидаются дожди и сильный ветер....