З України виїхало понад 20 тисяч молодих науковців — експертка

З України виїхало понад 20 тисяч молодих науковців — експертка

За останні роки Україна втратили понад 20 тисяч молодих і вмотивованих дослідників. Про це заявила у коментарі «Громадському радіо» науковець і експерт «Реанімаційного пакету реформ» Наталя Шульга.

Попри постійне зменшення бюджетного фінансування, ситуацію може поліпшити закон «Про науку та наукову діяльність» – він дозволить залучення українськими науковцями грантівського фінансування.

Під час зустрічі з науковцями, президент заявив, що підпише цей закон, який був прийнятий Верховною радою 26 листопада.

До цієї заяви, закон «Про науку та наукову діяльність» не підписувався і напруга в науковому середовищі сягнула свого максимуму. Науковці пікетували АП, ВРУ з закликами чим скоріше підписати даний законопроект і тим самим дати зелене світло реформуванню у цій галузі.

«Думаю, президент з різних боків мав різні рекомендації і як за вето, так і за проведення реформ. Те, що він прийняв, з нашої точки зори, правильне рішення, свідчить про те, що він хоче залишитись в історії як позитивна для науки постать», — прокоментувала Наталія Шульга.

Петиція, яка була зареєстрована на сайті президента з проханням підтримати дані пропозиції, набрала понад 11 тисяч голосів. Цей законопроект має вступити в дію з 1 січня.

«Однією з новацій стане Національний фонд досліджень, там будуть програми, як для фінансування нових досліджень, так і для розробки нових продуктів, підтримки стартапів»,— розповіла експертка РПР.

«Люди не розуміють, що наука лежить в основі всіх економік успішних країн. Якщо ви не створюєте умови для роботи дослідників, атмосферу в середовищі, яке продукує нові знання, ви тим самим знекровлюєте власну економіку, ви не можете нічого запропонувати світу, нічого продати», — сказала Шульга і додала, що за останні роки ми втратили понад 20 тисяч молодих, які виїхали з країни.

«Це втрата, яка дорівнює кількості дослідників, які залишилися в академії наук», — підсумувала вона.

Читайте також: Геть руки від науки. Сьогодні під Кабміном протестували науковцізагрузка...

Читайте також

Коментарі