Уряд встановив необ’єктивну ціну на нафту — глава «Укрнафти»

Уряд встановив необ’єктивну ціну на нафту — глава «Укрнафти»

Глава «Укрнафти» просить прем’єр-міністра Арсенія Яценюка повернути норму про 15% дисконт на нафту з українських родовищ, в порівнянні з вартістю більш легких сортів нафти Каспійського регіону.

Про це йдеться у листі-зверненні до прем’єр-міністра за підписом голови правління «Укрнафти» Марка Роллінза, яке цитують Українські Новини.

Це прохання Роллінз обґрунтовує тим, що стартова ціна на українську нафту, що визначається за діючими правилами, є необ’єктивною і економічно непривабливою, унаслідок чого покупці не подають свої заявки на аукціони.

«Варто зазначити, що до 21 січня 2015 року затверджений Кабміном порядок містив норму, згідно з якою, у разі встановлення ціни вітчизняної нафти на підставі митної вартості нафти сорту Azeri Light, застосовувався перевідний коефіцієнт 0,85. Аналогічна норма була закріплена, починаючи з 2011 року і в попередньому порядку … Враховуючи викладене вище, на мою думку, встановлення такого дисконту було б абсолютно виправданим «, — пише Роллінз.

Як приклад Роллінз призводить 2 зірвані в листопаді аукціони з продажу нафти, у яких норма про застосування перевідного коефіцієнта була з урядової постанови виключена. Внаслідок чого не було враховано суттєву відмінність між легкими сортами нафти Каспійського регіону і російською важкої сумішшю Urals.

Також Роллінз просив Яценюка сприяти внесенню змін до порядку проведення аукціонів в частині зобов’язання (у разі якщо місячний і додатковий аукціони не відбудуться) передавати всю нафту НАК «Нафтогаз України» з відстрочкою оплати в 30 днів.

За твердженням Роллінза, відсутність рішення або затягування вирішення цих проблемних питань може негативно відбитися на стані компанії.

Читайте також: Экономику России ждут быстрые проводы — экспертзагрузка...

Читайте також

Коментарі