У Києві вода в річці Коник стала коричневого кольору

У Києві вода в річці Коник стала коричневого кольору

Вода в затоці київської річки Коник, яка протікає поруч із селищем Чапаєвка, стала отруйно-коричневого кольору з неприємним запахом затхлості, а біля берега плавають дохлі риб’ячі тушки, пише Сегодня.

За словами киянина Бориса Бондаренко, який рибалить на цій річці ось уже 40 років, вода в затоці стала каламутною близько тижня тому. «Такого не було ніколи. Скільки я сюди приїжджаю, вода в річці завжди прозора, як скло. А тут дивлюся — вона стала дивного коричневого кольору, та ще й запах з’явився, як з каналізації. І це в мінусову температуру!» — каже Бондаренко.

Як запевняє місцевий активіст Андрій Репинский, постраждала не тільки затока, але і вся річка Коник. «Ми звернулися в КП «Плесо», їхні фахівці кілька днів тому взяли проби води. Проблема в тому, що вздовж берега річки на протяжності близько двох кілометрів, розташовані різні підприємства і заводи, які можуть зливати у воду відходи. Так само скидання відходів може йти від котеджного кооперативу, який знаходиться неподалік», — говорить Репинский.

«За результатами лабораторних досліджень тих проб води, які ми взяли в Коніка, хімічні показники в нормі. Але необхідний ще бактеріологічний аналіз води. Можливо, неприємний запах у води виник через те, що в неї потрапляють органічні відходи. Наприклад, з каналізаційного колектора.А, може, сколихнулися залишки хімічних речовин, які були на дні річки», — говорять в «Плесо».

За словами головного санлікаря Києва Олега Рубана, сьогодні ж на місце направлені фахівці столичної СЕС, щоб взяти проби води з річки для проведення всіх аналізів. «Попередні результати будуть відомі вже в середу», — пообіцяв Рубан.

Вода в річці Коник набуває дивний колір вже не перший раз. Торік, у червні, на річці стався масовий мор риби, тоді загинуло більше мільйона особин. За словами місцевих жителів, вода в річці стала молочного кольору, а на наступний день на поверхню почали спливати мертві тушки щук, карасів, окунів, плотви і верховодок.

Через два місяці вода в річці раптом забарвилася в бордовий колір. Як розповіли в КП «Плессі», було встановлено, що в річку здійснювався викид хімічних речовин від підприємства, яке займалося виготовленням пластмасових виробів. Торік робота цього підприємства була зупинена.загрузка...

Читайте також

Коментарі