Інфографіка: скільки Україна витрачає на медикаменти

В Україні цього року було запущено нову процедуру закупівлі медикаментів. 12 національних програм, а це 60% усіх держзакупівель ліків, вже передано на аутсорс. Закупівлями будуть займатися три організації − ЮНІСЕФ, ПРООН та британське закупівельне агентство Crown Agents. Саме з цими компаніями міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі восени підписав договори на загальну суму 2,2 млрд гривень.

Плани уряду на наступний рік − повністю вивести з-під Міністерства охорони здоров'я функцію закупівлі лікарських засобів і передати 100% бюджету на ліки міжнародним організаціям. Forbes уже писав про те, що українські виробники де-факто опинилися «відлученими» від конкурсів.

На підставі даних, представлених Мінздравом, Forbes підрахував і порівняв, скільки і на які програми міністерство витрачало бюджетні кошти за останні чотири роки.

Всього за 2015 рік витрати на придбання медикаментів склали 4 млрд 098,9 млн гривень, що майже вдвічі більше, ніж за минулий рік. Для порівняння − в 2014 році МОЗ витратило на держзакупівлі 2 млрд 316,3 млн гривень.

У першу трійку витрат цього року увійшли програми з імунопрофілактики, реалізації Конвенції ООН про права дитини та боротьби з онкозахворюваннями. Більш ніж у 10 разів збільшилося фінансування надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю − на 143,8 млн гривень, проти 10,7 млн гривень минулого року. Скорочення витрат бюджету пройшло у напрямку лікування онкохворих дітей − майже на 100 млн гривень.

Незважаючи на загальну динаміку збільшення фінансування сфери, на практиці пацієнт навряд чи відчув покращення. Новий формат закупівель через міжнародні організації поки що не приніс результатів − ліки все ще не придбано, а тендери, покладені на МОЗ, проходять по старих корупційних схемах. Це стверджує глава Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

«Це той незручний момент, коли боротьба з корупцією сама по собі корупційна. Найважливішим є питання принципу відбору закупівель Міністерством охорони здоровʼя і закордонними організаціями», − каже він. Сердюк констатує: цифри йдуть врозріз із цим положенням фінансування. «На ліки потрібно витрачати мінімум у 10 разів більше. У реальності ж витрачається на 20% менше», − резюмує Сердюк.

автор: , джерело: Forbes

Рекомендуємо прочитати

Я не стал бы держать пари, что Трамп через год все еще будет президентом, - Джеффри Сакс

(c) AFP 2017Поведение Трампа на международной арене вызывает недоумение у многих европейских политиков....

Це може бути цікавим

"Київенерго" атакували хакери

Хакери намагалися зламати комп’ютерні системи енергокомпанії Київенерго....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Уличный шум снизил вероятность беременности

На вероятность беременности влияет множество факторов....