Жебрівський пояснив, чому на Донбасі не карають мерів-сепаратистів

Жебрівський пояснив, чому на Донбасі не карають мерів-сепаратистів

На сьогоднішній день правоохоронні органи не ведуть на Донбасі розслідувань щодо високопосадовців, що мають зв’язки з терористами.
Про це голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський заявив сайту «Апостроф«.

Зокрема, Жебрівський прокоментував ситуацію з мером Дружківки Валерієм Гнатенко і мером Дзержинська Володимиром Слєпцовим, які, незважаючи на участь в акціях на підтримку сепаратистів, продовжують займати свої пости.

«Вони не можуть бути звільнені. Всі говорять — ось, військово-цивільна адміністрація. Таке враження, що я маю право когось зняти і звільнити. Чому сидять Гнатенко, Слєпцов, (Олексій) Рева (мер Артемівська, — ред. ), (Віктор) Ремізов (мер Селидове, — ред.), тому що ви їх вибрали», — зазначив він.

За словами Жебрівського, переслідування таких людей — це справа правоохоронних органів.

«На сьогоднішній день всі матеріали, які надійшли на цих людей, про які ви говорите, мною направлені до прокуратури та СБУ. І сьогодні, вибачте, питання не до мене, а до СБУ та прокуратури. Я координую їх роботу, але у них є своя вертикаль. У прокурора — генеральний прокурор, в СБУ — начальник СБУ. Я ставлю якісь завдання, після цього вони зв’язуються зі своїм начальством, якщо воно узгодить», — пояснив глава ОВЦА.

На питання, на якому етапі ці розслідування зараз, Жебрівський відповів: «Наскільки мені відомо, на сьогоднішній день, в принципі, розслідувань немає».

«Працюють вони (правоохоронці — ред.), згідно Кримінального процесуального кодексу, а також вказівок вищестоящих керівників. Я ними НЕ керую, багато сьогодні претензій з приводу цих людей. Але не я розслідую ці кримінальні справи, а голова СБУ, керівник обласного СБУ, районного СБУ, а вердикт у нас виносить суд. Це їх прерогатива. У моїх повноваження — координація роботи. Я їх (керівників цих відомств) збираю на початку кожного тижня, ми обговорюємо ситуацію, і я даю навіть не вказівки, тому як не маю на це права, а акцентую увагу на певних проблемах. І вони вже працюють за своєю вертикаллю «, — додав він.загрузка...

Читайте також