Робочі дні перед святами: що потрібно встигнути цього року

Напередодні свят дуже складно налаштуватися на робочу хвилю. Крім роботи, думки заняті передсвятковими клопотами і підготовкою до Нового року. Але довгоочікувані вихідні швидко промайнуть, і знову доведеться виходити на роботу. Щоб відпочинок удався, а повернення до офісу не викликало негативних емоцій, слід завершити почате й підготуватися до післясвяткових буднів. Як привести до ладу робочі справи й зі спокійною душею піти на вихідні, розповідають експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Кінець року — саме час підбити підсумки, навести лад у робочих питаннях і в голові, скласти план на майбутній рік. Щоб усе встигнути і нічого не забути, дотримуйтесь кількох простих правил.

  • Постарайтесь завершити всі можливі справи до Нового року. Як правило, в листопаді-грудні роботи значно більше. Але якщо залишити її на потім, обсяг невиконаного буде зростати за принципом снігової кулі. Варто пам’ятати, що після свят працездатність падає, а отже, впоратися із завданнями буде ще складніше. Підготуйте всі необхідні звіти, допишіть презентацію, яка «висить» не перший місяць, виконайте те, що пообіцяли колегам.
  • Сплануйте місяць і рік. Чим ясніше ви розумієте, що і в якій послідовності доведеться робити, тим ефективніше й швидше впораєтеся зі справами. Складіть принаймні приблизний план на рік. Також сплануйте січень. Якщо у вас є підлеглі, подумайте, які завдання можна делегувати їм.
  • Складіть перелік важливих справ у перші дні після свят. Це дозволить вам швидше включитися в роботу. Для наочності можна використати матрицю справ Ейзенгауера. Напишіть перелік задач, а потім розбийте їх на чотири групи: важливі й термінові; важливі, але не термінові; неважливі, але термінові; неважливі й нетермінові. Перші дні після свят не надто продуктивні — співробітники діляться враженнями, обговорюються, як провели час. Тому не варто планувати багато на перші роботі дні. Складаючи план, дайте собі час «на розкачування».
  • Зв’яжіться з клієнтами і партнерами по бізнесу. Якщо працюєте з клієнтами, є сенс зателефонувати їм або написати. Подякуйте за приємну співпрацю цього року, окресліть план подальшої взаємодії та обов’язково привітайте зі святами.
  • Заздалегідь проінформуйте колег, якщо берете додаткові дні відпочинку. Часто офісні співробітники беруть додаткову відпустку між святами. Якщо плануєте відпочивати в робочі дні, підготуйте до цього колег і клієнтів. Залиште повідомлення про те, скільки вас не буде в офісі, хто відповідає за вашу частину роботи і як з вами зв’язатися у випадку крайньої необхідності.
  • Не плануйте надто багато ділових зустрічей і переговорів. Зустрічайтеся лише з тими клієнтами і партнерами по бізнесу, справи яких не можна відкласти на більш пізній час. За можливістю замініть особисті зустрічі телефонними дзвінками або online-повідомленнями. Це зекономить час на дорогу.
  • Наведіть лад на робочому столі. Якщо на пошук важливого документа ви витрачаєте занадто багато часу, є сенс впорядкувати документи і теки. Всі файли, які можуть знадобитися, розсортуйте таким чином, щоб ви завжди знали, що де знаходиться. Не поспішайте видаляти непотрібні документи. Можливо, вони вам ще знадобляться. Краще перенести їх в окрему теку. Під час упорядкування файлів керуйтеся певною логікою: за місяцями, за типом задач тощо. Почніть рік із чистого аркуша. Це стосується не лише комп’ютера або ноутбука, але й тумбочок. Розберіть завали в столі, викиньте непотрібне сміття. Зробить своє робоче місце більш комфортним, а кабінет затишним.
  • Беріть активну участь у підготовці до новорічного корпоративу. Незважаючи на те, що наприкінці року дуже багато роботи, не відмежовуйтеся від передсвяткової метушні в офісі. Допоможіть прикрасити приміщення, підготувати подарунки партнерам по бізнесу, обговоріть із колегами варіанти проведення корпоративного вечора. Спілкування в неформальній обстановці зближує і додає сил для нових звершень. Можливо, ви подивитесь на своїх колег іншими очима. І рік почнеться з розуміння того, що ви працюєте в колі дуже позитивних і цікавих людей.
  • Старайтеся не відволікатися і не гайте час. Напередодні свят думки зайняті безліччю поточних справ. Новорічне меню, покупки, подарунки. Не думати про це неможливо. Проте не варто в робочий час читати статті з сервірування столу або шукати новорічний костюм дитині на ранок. Бажаючи зекономити час у побуті, ви згаєте дорогоцінні години на роботі. Відволікайтеся на приємні клопоти під час обідньої перерви або пройдіться магазинами після роботи. А купити продукти для новорічного столу можна всією сім’єю у вихідний день. Так підготовка до свят стане більш приємною, а ви не будете почувати муки совісті.

Мотивуйте себе. Підбийте підсумки року, що минає. Пригадайте, які проекти ви реалізували цього року, чому навчилися, з ким познайомилися. Важливо усвідомити, що за рік ви чимало зробили і виросли над собою. Це надихне вас на нові ідеї та проекти. Сформулюйте найамбіційніші цілі на наступний рік. Досягнення принаймні половини з них буде величезним кроком уперед.

Рекомендуємо прочитати

В Киеве были найдены три сумки, выкинутых ворами

Девушка сообщает, что сумки скорее кто-то выхватил у девушек, кошельки забрали, остальное выкинули....

Це може бути цікавим

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Меланія Трамп здивувала Конгрес відвертим костюмом за 10 тисяч

Меланія Трамп вже не вперше з'явилась на публіку в одязі від американського бренду....