Експерт: За негативного сценарію курс може зрости і до 40 грн/дол

Експерт: За негативного сценарію курс може зрости і до 40 грн/дол

Експерти прогнозують, що до кінця 2016 року курс долара може зрости до 30 грн за долар, а в разі негативного прогнозу — аж до 40 грн.

Про це в коментарі 44.ua розповів радник президента Федерації українських банків Олексій Кущ.

«Бюджет на 2016 рік — дефіцитний. Крім того, там є приховані дефіцитні показники: дохід від приватизації, яких не буде, приховані дефіцити Пенсійного фонду … грубо кажучи, дуті цифри. У разі базового сценарію, інфляція складе 20-25%. Ситуацію з курсом може вирівняти зовнішня кон’юнктура ринку, але цього не буде, тому що разом з нафтою падає і сировину. До того ж ФРС США збільшує процентну ставку, а значить, 2016 рік — це буде рік дорогого долара для всіх валют ринків. За цим можна очікувати курс в межах 28-30 грн за долар до кінця року «, — заявив Олексій Кущ.

Він також зазначив, що у разі позитивного сценарію курс може зміцнитися до 20 грн за долар, а негативного — аж до 40 грн за 1 дол.

Експерт зазначив, що існують два сценарії: негативний, базовий і позитивний сценарії. Негативний сценарій передбачає військово-політичне загострення, погіршення кон’юнктури по зовнішніх ринках, внутрішня політична криза. Позитивний — вирішення усіх проблем, позитивне рішення військового конфлікту, а базовий — збереження дійсної ситуація.

Читайте також: Українські військові зафіксували броньовані машини бойовиків у Комінтерновомузагрузка...

Читайте також