Як алкоголь впливає на успішність підприємців

Продуктивність часто пов'язують зі звичкою відмовлятися від алкоголю. Вважається, що успішна людина не повинна пити. Журналісти AIN.ua розібралися в тому, як до алкоголю ставляться відомі підприємці і чи правда, що успіх дорівнює відсутності алкоголю.

[caption id="attachment_115486" align="aligncenter" width="600"]Стів Баллмер Стів Баллмер[/caption]

У 2012 в університеті Іллінойсу провели дослідження, намагаючись довести існування ефекту Баллмера. Названий на честь колишнього глави Microsoft, ефект полягає в тому, що при вживанні алкоголю у програмістів відбувається певний пік в працездатності. Баллмера ж сюди приписали не просто так - він ніколи не говорив про алкоголь і не займався програмуванням в Microsoft, але його божевільні витівки змусили багатьох думати про те, що він все-таки щось вживає.

Дослідники з Іллінойсу попросили групу чоловіків вирішити ряд логічних задач. Перед цим їх непогано накачали горілкою з журавлинним сиропом і дали перекусити. Група тимчасових п'яниць (концентрація алкоголю в крові дорівнювала 0,075) впоралася із завданням краще.

"Ті, хто випили горілку з сиропом, в середньому відповіли правильно на 9 питань, група тверезих - на 6. Окрім цього, тих, хто був на підпитку знадобилося для відповіді 11,5 секунд, а тверезим - 15,2."

Перед початком тесту обидві групи вирішили аналогічні завдання з однаковими результатами. Було очевидно, що алкоголь позитивно вплинув на розумові здібності членів однієї з груп. Дослідники пов'язали це з притуплюванням почуття невпевненості в собі, а також погіршенням робочої пам'яті і поліпшенням креативної.

«Ми вважаємо, що надмірна концентрація заважає креативним здібностям», - сказала одна з дослідників Дженні Уіллі. Тобто програмісту або письменникові спробувати працювати під алкоголем можна, а от фінансовому аналітику краще не треба.

Що стосується підприємців - тут все не так однозначно. Досліджень, які порівнюють успішність бізнесу питущих і не питущих бізнесменів немає. І навряд чи вони з'являться, тому все, що можна зробити - дізнатися про звички відомих і вже успішних підприємців.

[caption id="attachment_115487" align="aligncenter" width="900"]Елон Маск Елон Маск[/caption]

Елон Маск, наприклад, нічого не має проти алкоголю. За словами колишнього інтерна SpaceX Джеймса Нокса, Маск часто влаштовує вечірки, які, зрозуміло, не позбавлені алкоголю. Під час навчання в коледжі Маск не пив, так як не любив смак алкоголю, але згодом почав вживати алкоголь, найчастіше вино і коктейлі.

Засновник Virgin Group Річард Бренсон не став приховувати в інтерв'ю те, що алкоголь іноді йому допомагає.

[caption id="attachment_115488" align="aligncenter" width="500"]Річард Бренсон Річард Бренсон[/caption]

Найпам'ятніша подія пов'язана з алкоголем? Вона повинно включати жінку, так? Я думаю, це вечір першого побачення з моєю улюбленою жінкою. Він був в мексиканському ресторані і я напоїв її сангрією. Здається, вийшло - тепер вона мати моїх дітей і бабуся моїх онуків. Ці два келихи сангрії були важливими. Або три. Або чотири?

Від похмілля Бренсон радить пити воду після кожного алкогольного напою. Але, за його словами, з віком він все ж віддає перевагу чаю - засновник Virgin каже, що випиває до 30 чашок щодня.

У 2015 році було проведено ще одне дослідження. Вчені оцінили вплив шкідливих звичок на продуктивність 21000 учасників, як чоловіків, так і жінок. Виявилося, що всупереч поширеній думці, помірні шкідливі звички (паління, переїдання і вживання алкоголю) ніяк не впливає на продуктивність. Але за однієї умови - якщо людина висипається.

Дослідники спостерігали за співробітниками компаній, які увійшли до списку журналу Vitality Health «Britain's Healthiest Company» - в нього потрапили компанії з найкращими умовами праці. Виявилося, що ті співробітники, які спали до 6:00 щоночі були менш продуктивні ніж їхні колеги, які виспалися. Кількість же випитого алкоголю, викурених цигарок та з'їденої їжі не спричинила жодних змін на працездатність.

Інвестор і підприємець Девід Росс вважає, що підприємці залежать від алкоголю так само, як будь-які інші люди і вживання спиртних напоїв ніяк не впливає на успішність.

[caption id="attachment_115490" align="aligncenter" width="460"]Девід Росс Девід Росс[/caption]

Чому взагалі повинна існувати залежність між підприємництвом і алкоголем? Якщо вона все-таки є, то я про неї не знаю, хоча займаюся підприємництвом вже 40 років.

Британський письменник Джайлз Ензор вважає, що якщо підприємець хоче досягти успіху в Англії, йому не можна не пити, так як британці не вірять людям, які не вживають алкоголь. Втім, за його словами, вони також не вірять людям, які не люблять собак, носять бороду, приїхали з півночі або приїхали з півдня, тому ставитися до цього обмеження серйозно не варто.

Читайте також: ТОП-10 жінок, про яких говорила Україна в 2015 році

Рекомендуємо прочитати

Пропагандистский Life окончательно исчез из эфира

В ночь на 19 августа один из самых известных пропагандистских телеканалов Life попрощался со своими зрителями....

Це може бути цікавим

У кого Кабмін відбере субсидії та чи можна інакше

Те, за яким механізмом скорочують субсидії, хто має шанси їх зберегти та яким чином можна зменшити тарифи для всіх проаналізував "Соціальний рух"....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Грецкие орехи снизили аппетит у людей с ожирением

Потребление в пищу некоторых продуктов снижает аппетит у людей с ожирением уже через несколько дней....