Експерти вважають недостатнім рівень фінансування антикорупційних програм

TI Україна вимагає передбачити належне бюджетне фінансування НАЗК.

Антикорупційна громадська організація Transparency International Україна просить Кабінет Міністрів України пояснити розрахунки, на основі яких було визначено обсяг фінансування з бюджету Національного агентства з питань запобігання корупції на 2016 рік. На думку експертів, суми, передбаченої бюджетом для повного матеріально-технічного забезпечення НАЗК, може виявитися недостатньо.

Згідно з офіційним проектом Державного бюджету на 2016 рік, який був опублікований на сайті парламенту, на діяльність НАЗК передбачено 484 мільйони 947 тисяч 400 гривень. З них на фінансування статутної діяльності політичних партій визначено 391 мільйон 32 тисячі 300 гривень, а безпосередньо на  діяльність НАЗК - 93 мільйона 915 тисяч 100 гривень. З суми, виділеної НАЗК, 63 мільйона 544 тисячі 300 гривень заплановано витратити на оплату праці. Відповідно, на забезпечення повністю відсутньої матеріально-технічної бази НАЗК залишається 30 мільйонів 370 тисяч 800 гривень.

ТІ Україна нагадує, що на цю важливу антикорупційну інституцію покладено широкий спектр стратегічно важливих завдань, а саме протидія політичній корупції, моніторинг декларацій чиновників, координація антикорупційної політики в державі. НАЗК потребуватиме відповідних приміщень, автотранспорту, технічних засобів, програмного забезпечення. Також передбачена можливість створення територіальних підрозділів НАЗК в регіонах. Це потребуватиме значних фінансових ресурсів, і виділеної суми може бути недостатньо.

Організація наголошує, що керівника НАЗК на сьогоднішній день призначено не було. Тому інтереси установи під час формування бюджету установи на наступний рік представляв уряд. ТІ Україна сумнівається у спроможності зацікавлених осіб у владі сформувати незалежний і сильний антикорупційний орган. Тому організація просить уряд пояснити, яким чином була вирахувана цифра у 30 мільйонів 370 тисяч 800 гривень, передбачена на фінансування НАЗК. Зокрема, експерти вимагають від уряду відповідей на наступні питання:

  1. Чи проводились консультації з обраними членами НАЗК щодо потенційного фінансування НАЗК в 2016 році? Чи був підтриманий членами НАЗК зазначений обсяг фінансування?
  2. На які цілі уряд визначив суму в 30 мільйонів 370 тисяч 800 гривень для НАЗК? Хто відповідав за визначення обсягу фінансування?
  3. Яким чином уряд планує забезпечити Національне агентство необхідними матеріальними засобами, технікою, обладнанням, іншим майном для здійснення службової діяльності?

TI України ще раз наголошує на необхідності врахування думки членів НАЗК при формуванні бюджету агентства. Тільки належне та цільове фінансування може бути гарантією ефективної діяльності агентства у сфері запобігання корупції.

Рекомендуємо прочитати

Сотрудник дорожной службы перекрыл дорогу ради свадьбы соседа

Главный механик компании «Дорсервиса» в подмосковном Видном вывел на дорогу спецмашину и перекрыл движение по улице Лемешко, пока его друг выкупал невесту....

Це може бути цікавим

В Україні з'явилася база даних кінцевих власників усіх компаній

Уряд відкрив інформацію про бенефеціарів усіх компаній....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В центре Киева полицейский-автохам заблокировал переход

Вчера, 16 августа, возле парка Шевченко полицейский-автохам припарковал автомобиль прямо посреди пешеходного перехода....