Експерт розповів, як побороти корупцію в Україні

Експерт розповів, як побороти корупцію в Україні

Голова Асоціації захисту прав вкладників Володимир Ларцев заявив, що подолати корупцію без зростання життєвого рівня в Україні неможливо.

«Для успішного подолання корупції необхідні три складові. Перше — підняти рівень життя в Україні. Сюди слід віднести і підвищення зарплат чиновникам усіх рівнів. Друге — змінити масову психологію і поведінкові стереотипи — повинна бути нульова толерантність до корупції. Третє — посилити громадянське суспільство, щоб воно було дієвим засобом проти корупції», — зазначив експерт.

За словами Ларцева, важливим генератором корупції є державні підприємства.

«Безумовно, чим менше державних підприємств, тим краще — менше сфера появи системної корупції та використання державних потоків для збагачення чиновників. З іншого боку, приватизація сьогодні теж буде виглядати дивно. Якщо президентові не вигідно продавати свій бізнес, то й державі теж», — стверджує він.

На його думку, внаслідок нової приватизації, олігархи другого рівня, такі як Юрушев, відтіснять олігархів першого рівня, зокрема, Ахметова і Пінчука.

«Тому бажання Яценюка і уряду протягнути швидше приватизацію виглядає лицемірно. При цьому, мені важко сказати, чи дійсно Саакашвілі хоче боротися з корупцією або просто використовує тему для свого рейтингу. Але те, що Яценюк не буде боротися з корупцією – це точно», — наголосив Ларцев.загрузка...

Читайте також

Коментарі