За час, який триває збройний конфлікт на сході України, не було жодного справжнього перемир’я — таку думку в коментарі виданню «ГОРДОН» висловив волонтер і громадський активіст Олексій Мочанов.

«У нас не було жодного справжнього перемир’я. Я вважаю, був би ідеальний варіант, щоб переговорники зустрічалися не в Мінську, а в Жебуньках, Авдіївці, Широкиному, Мар’їнці — в тих місцях, де перемир’я ніколи не було. Ситуація така: вдень їздять представники ОБСЄ, ввечері, коли темніє, а зараз найкоротші дні та найдовші ночі, починається війна», — сказав він.

«Людям, які знаходяться на фронті або хоча б бувають там час від часу, слухати про перемир’я забавно. Я був у минулому році в 20-х числах жовтня в районі донецького аеропорту. Коли було перемир’я, там було всього 11 боїв за добу, тобто приблизно кожні 2 години. І не просто хтось стрельнув, а намагалися взяти, йшов справжній бій», — додав волонтер.

За його словами, є ті, хто наживається за рахунок війни.

«Війна фінансово вигідна дуже багатьом аферистам, вони роблять так, щоб нестабільність тривала якомога довше — в каламутній воді ловиться рибка, іноді золота. Здригається повітря, ніхто не озвучує, на яких умовах все може це закінчитися. Кажуть, що Росія повинна піти з Донбасу, але реально для цього нічого не робиться, наприклад, там залишаються бізнес-партнери Зурабова (спеціальний представник президента Російської Федерації з розвитку торгово-економічних відносин з Україною Михайло Зурабов. — «ГОРДОН»)», — підкреслив Мочанов.

На його думку, щоб жителі окупованих територій захотіли повернути їх до складу України, потрібно підвищити рівень життя в регіонах, підконтрольних Києву.

«Мені здається, для того щоб припинити війну, найголовніше — наш народ повинен чесно відповісти: коли ми говоримо, що хочемо повернути Донбас, ми хочемо повернути територію або людей? Без відповіді на це питання нічого не буде. Якщо ми хочемо повернути територію без людей — це геноцид, а якщо людей, то вони і так навколо нас, і ставляться до них без особливої ​​поваги. Якщо ми хочемо їм показати, яке життя у складі України, непогано було б гарною і красивою зробити життя в Кіровоградській, Рівненській та інших областях. І сказати: «У нашому розумінні Україна — це ось таке життя, давайте жити разом і не з’ясовувати, хто кому рабинович». Поки цього не виходить», — підсумував він.

У зоні проведення антитерористичної операції (АТО) на Донбасі з 00.00 23 грудня має бути встановлений режим повного припинення вогню, про це за підсумками засідання тристоронньої контактної групи в Мінську повідомила прес-секретар представника України в контактній групі, екс-президента України Леоніда Кучми Дар’я Оліфер. Однак з початку доби зафіксовано сім обстрілів позицій українських військових у зоні АТО. Поблизу Попасної в Луганській області терористи застосували «Град».загрузка...

Читайте також